Siyah Diş Macunu Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

NAVİGASYON Siyah Diş Macunu Nedir?Siyah Diş Macunu Kullanmanın Faydaları Nelerdir?Siyah Diş Macunu Kullananlar Ne Diyor?Siyah Diş Macunu Nereden Alınıyor? Popüler kişisel bakım ürünleri arasında yerini alan siyah diş macunu, kullanıcıların oldukça ilgisini çeken farklı bir görünüme sahip. Ancak faydalarıyla da dikkat çekilmesi gereken bir ürün olan siyah diş macunu hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Beyaz bir […]

01.09.2018 - 11:02
01.09.2018 - 12:12
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Popüler kişisel bakım ürünleri arasında yerini alansiyah diş macunu, kullanıcıların oldukça ilgisini çeken farklı bir görünüme sahip. Ancak faydalarıyla da dikkat çekilmesi gereken bir ürün olan siyah diş macunu hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

siyah diş macunu

Beyaz bir gülüşe sahip olmak elbette herkesin dileğidir. Ancak bunu mümkün kılmanın herkes için değişen yöntemleri vardır ve lekelerden ya da sararmalardan hekime başvurmaksızın kurtulmak her zaman mümkün olmayabilir. Bu nedenle düzenle ağız ve diş bakımının önemi ön plana çıkmakta, istenen beyazlık içindiş beyazlatan diş macunlarıdaha çok tercih edilmektedir.

Siyah Diş Macunu Nedir?

Yabancı ülkeler için adı ilk olarak Blackwood olarak yayılan, farklı firma ve markaların kendilerine ait ürünleri tasarlayabildiği ancak özünde huş ağacı kömüründen elde edilmekte olan siyah renkteki bir tür diş macunudur. Kullanıcı yorumları ve firma vaatleri göz önünde bulundurulduğunda bu ürünün bir hafta içinde dişlerde beyazlatma etkisinin görüldüğü fark edilebilir.

Renginden dolayı ilk kez kullananları aslında şaşırtan ve şüpheye düşüren bu diş macunu, beyazlaştırma işlem için biraz değişik gelebilir. Ancak son dönemin en revaçta diş beyazlatma ürünleriarasında yerini alan bu diş macunu, piyasaya farklı markalarla çıkmaya devam eden ve pek çok kişinin faydasını gördüğü bir ürün türünü halini almıştır. Tadı yönünden bu diş macununun da tıpkı diğerleri gibi mentol tadında olduğunu ve rengiyle tat ya da kokusunun bir ilişkisi olmadığını eklemekte fayda vardır.

Siyah Diş Macunu Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Siyah diş macunlarıkullanıcılarından farklı yorumlar almış olsa da bakıldığında içeriği nedeniyle genel faydalarından şu şekilde bahsetmek mümkün olmaktadır.

Diş etlerinin korunması ve diş minesinin kuvvetlenmesi,

Beyaz dişlerin görünümünün korunması,

Kötü ağız kokusunun önlenmesi,

Bakterilerden kaynaklanan diş plaklarının giderilmesi,

Bitkisel formülü sayesinde diş taşlarını temizlemesi,

Ağız içindeki pH dengesinin sağlanması,

Diş dışının ve etlerinin nazik bir şekilde artıklardan arındırılması

Görüldüğü gibi genel vaatler içerisinde ağız sağlığı açısından diğer prestijli ürünlerle arasında bir fark görülmeyenkarbon diş macunukullanmanın en belirgin farkı beyazlık üzerinedir. Pek çok kullanıcın ürünün rengine karşı ön yargılı yaklaşımının tersine, macunu bu denli ünlü kılan kısa sürede sağladığı beyazlatıcı etkidir.

 

siyah diş macunu

Siyah Diş Macunu Kullananlar Ne Diyor?

Siyah diş macunu kullanıcı yorumlarıhakkında genelleme yapılırsa, ürünün diğer diş macunlarına nazaran daha az olmakla birlikte ağız içinde köpürdüğü, bitkisel içerikli olduğundan herhangi bir kimyasal madde tadı ya da kokusu vermediği, kullanım sonrasında etkilerinin yaklaşık bir hafta içerisinde görüldüğü anlaşılıyor.

Siyah Diş Macunu Nereden Alınıyor?

Siyah diş macunu nereden alınır, sorusunun yanıtını merak edenler için pek çok alternatif mevcut. Marketler, kozmetik ve bakım mağazalarının yanı sıra farklı online alışveriş siteleri bu ürünü temin edebileceğiniz yerler olmaktadır.

İlginizi çekebilecek diğer konu başlıklarımız:

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim