Haber

Sisi eylem yapmak için gittiği Pensilvanya’dan Fetullah Gülen ile ilgili bomba bir iddiayla döndü

Sisi lakabı ile tanınan Seyhan Soylu her yıl olduğu gibi bu yıl da 15 Temmuz’da Fethullah Gülen’in Pensilvanya’daki bulunan evinin önünde eylem yapmaya gitti. Pensilvanya Üniversitesi Hastanesi’nin yakınlarında bir otelde kalan Soylu, Fethullah Gülen’in evinin önüne gitmek için otelden çıktıktan sonra hastane önünde başı kapalı dua eden kadınları ve çok sayıda aracı görerek ilk anda duruma anlam verememiş. Seyhan Soylu Fethullah Gülen’in malikanesine gidip eylem yaptıktan sonra dönüşte bir benzinciye uğrayınca yaşanan olaylarla ilgili bilgi alma fırsatı bulmuş. Ürdünlü olduğunu öğrendiği benzincinin daha önce Fethullah Gülen’in evine de davet edildiğini öğrenmiş.

3 gün önce hastaneye kaldırılmış

Seyhan Soylu yaptığı açıklamada benzinci ile sohbet ettikleri sırada Fethullah Gülen’in tanıyıp tanımadıklarını sorduklarını, ABD’de bulunan Müslümanları evine çağırdığında tanıştıklarını öğrendiklerini dile getirdi. Fethullah Gülen’in 3 gün önce hastaneye kaldırıldığını burada öğrendiklerini söyleyen Soylu, 15 gün önce de malikaneden silah sesleri geldiğini ve çok sayıda polisin eve geldiğini gördüklerini anlatan benzincinin kendilerine, “Hastaneye 3 gün önce kaldırmışlar. Zaten çok hastaydı Ramazanda elleri çok titriyordu. Parkinson ve tutuk konuşuyordu” şeklinde açıklamalar yaptığını dile getirdi.

Hastane bahçesine kadar gitti

Seyhan Soylu Fethullah Gülen’in hastanede olduğunu öğrenince hemen arabasıyla hastaneye gitmiş. Hastane bahçesinde oturan kadınlarla konuşan Soylu, yabancı gibi davranarak kadınların Türkçe konuşmalarını dinlemiş. Bu konuda da açıklamalar yapmaya devam eden Soylu; “Arabayı hastane bahçesine çektim. Kadınların arasına katıldım. Beni yabancı zannettiler. O sırada Gülen’in pankreas kanseri olduğu 3.kez hastaneye yattığını ve durumunun ağır olduğunu konuşuyorlardı. Hatta Mustafa Hoca diye hitap ettikleri kişi Mustafa Özkan için Hoca Efendi “Bana bir şey olursa ben neysem o odur o benim gölgemdir, birlik beraberliğinizi bozmayın çok başlı olmayın” demiş. Kadınları ben dinlerken o sırada bir Türk adam geldi beni tanımış olmalı ki kadınlara bir şey söyledi bunun üzerine kadınlar hemen uzaklaştı.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu