Şırnak’ta Öldürülen Teröristlerden Biri Gri Listede Çıktı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Şırnak’ta bugün etkisiz hale getirilen iki teröristten birinin, terör örgütü PKK’nın sözde Gabar beşli yürütmede görevli militanlarından Mehmet Şirin Aslan olduğunun tespit edildiği belirtildi. Öldürülen teröristin gri listede arandığı öğrenildi.

07.07.2019 - 21:50
08.07.2019 - 11:44
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İçişleri bakanlığı tarafından yapılan açıklamada iç güvenlik operasyonları kapsamında Şırnak’ta etkisiz hale getirilen iki teröristten birinin bakanlık tarafından hazırlanan terördan arananlar listesi gri kategoride bulunan terörist Mehmet Şirin Arslan olduğınun tespit edildiği belirtildi. Çektar kod adlı teröristin, terör örgütü PKK’nın sözde Gabar cephesi beşli yürütmede görevli teröristlerden biri olduğu öğrenildi.

2 Terörist Etkisiz Hale Getirilmişti

İçişleri bakanlığı bugün bir açıklama yaparak Şırnak Gabar dağı kırsalında iç güvenlik operasyonları kapsamında İl jandarma komutanlığı ekiplerince düzenlenen hava destekli operasyonda iki teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurmuştu. Bakanlıktan akşam saatlerinde yapılan açıklamada ise Şırnak’ta öldürülen iki teröristten birinin içişleri bakanlığı tarafından hazırlanan terörden arananlar listesinde gri kategoride bulundu ve 300 Bin TL ödülle arandığı belirtildi. Öldürülen teröristin sözde Gabar cephesi maliye kurye ve lojistik birim sorumlusu ve aynı zamanda sözde Gabar cephesi beşli yürütmede görevli ‘Çektar’ kod adlı Mehmet Şirin Arslan olduğu açıklandı

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim