Spor

Sırbistan Cumhurbaşkanı Hezimetin Ardından Tijana Boskovic’in Melissa Vargas’tan Daha İyi Olduğunu Söyledi!

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Finali’nde Sırbistan'ı 3-2 mağlup ederek Avrupa şampiyonu oldu.

 Büyük hezimetin ardından gözler Sırbistan’a dönmüşken Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, oyuncu Tijana Boskovic’in Melissa Vargas’tan iyi olduğunu söyleyince ortalık karıştı!

Türkiye A Milli Voleybol Takımımız göğsümüzü bir kez daha kabartarak Avrupa şampiyonu oldu.

final maçında Sırbistan ile karşı karşıya gelen Filenin Sultanları, 3-2 galibiyetle şampiyon olmayı başardı.

Kıyasıya mücadele eden Filenin Sultanları, maçtan önce de sonra da oldukça stresli bir dönemden geçtiler. Yine de her şeye rağmen, karşılarında durup engel olmak isteyen herkese en büyük cevap olarak şampiyonluk kupasıyla yuvaya döndüler!

Gelelim asıl konumuza… Sultanlarımız finalde şampiyonluğu kutlarken rakip takım Sırbistan sahayı hızla terk etti.

Final sonrası gözler sahayı hızla terk edip mağlubiyeti hazmetmeye çalışan Sırbistan takımına döndü. Sırbistan Cumhurbaşkanı, ülkesine dönen voleybol takımı ile bir basın açıklaması yaptı.

Önce Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın baş antrenörü Daniele Santarelli hakkında “Sırbistan bayrağını kaldırdığınızda gurur duyduğumuz, o güzel gülümsemeyle mücadele ettiğiniz, Santarelli gibi olmadığınız ve başkasının yenilgisine sevinmediğiniz için, her şey için sonsuz teşekkür ederiz.” dedi.

Geceye damgasını vuran Ebrar Karakurt ve Melissa Vargas hakkında ise “Çok sayıda altın kazandıktan sonra gümüş kazanmak bir yenilgi değildir. Bu yenilgi Ebrar Karakurt ve Melissa Vargas’ın sevinmesi, sevindirilmesiydi. Onlara tebrikler ama Paris’te işler farklı olacak.” diyerek tansiyonu yükseltti.

Fakat konuşmanın en can alıcı noktası, göğsümüzü kabartan Küba asıllı Malatyalı yıldızımız Melissa Vargas’la ilgiliydi!

Cumhurbaşkanı Vucic, açıklama sırasında bir anda Sırp voleybolcu Tijana Boskovic’e dönerek “Tijana, onlar ne derse desin, senin o Vargas’tan daha iyi olduğunu hepimiz biliyoruz ve sen de ülkedeki herkesin aynı şeyi düşündüğünü biliyorsun.” dedi.

Sırp Cumhurbaşkanı’nın sözleri Türkiye basınında büyük tepki çekti.

Peki siz Sırbistan Cumhurbaşkanı’nın sözleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlarda buluşalım!

Kaynak: https://onedio.com/haber/sirbistan-cumhurbaskani-hezimetin-ardindan-tijana-boskovic-in-melissa-vargas-tan-daha-iyi-oldugunu-soyledi-1170846

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu