Singapur 5G Teknolojisi İçin Çalışmalarını Tamamlamak Üzere

Singapur yönetimi 5G teknolojisi için ciddi bir bütçe ayırdıklarını ve 5G'yi geliştirmek için çalışacaklarını açıkladı. 5G için hangi şirketle çalışacağını açıklamayan Singapur yönetimi, kendi öz kaynaklarıyla Ar-ge çalışmalarına destek verecek.

27.06.2019 - 13:36
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

5G teknolojisi geliştirilmeye devam edilirken, ülkelerde bu teknolojiyle ilgili planlarını açıklıyorlar. İtalya yönetimi 5G için Vodafone ile anlaştığını duyurmuştu ve 5G teknolojisine ne kadar bütçe ayırdığını açıklamıştı. Singapur ise şuana kadar en çok bütçe ayıran ülkelerin başında geliyor. İletişim ve Enformasyon Bakanı S Iswaran yaptığı açıklamaya göre, Singapur bu teknoloji için 30 milyon dolar ayırdığını açıkladı.

TOPLANTIDA HUAWEI SORUSU DA YÖNELTİLDİ

Bu paranın sadece ülkedeki alt yapı için değil aynı zamanda 5G teknolojisinin geliştirilmesinde de kullanılacağını açıklayan Bakan, 5G teknolojisinin dağıtımını kolaylaştırmak için çalışacaklarını belirtti. 5G teknolojisi mevcut teknolojilere oranla daha az maliyetli ve bağımsız bir sistem. Sistem görece bağımsız olduğu için birçok ülke düşük maliyetlerle ülkesini 5G ağıyla dizayn edebiliyor.

Katıldığı toplantıda Iswaran’a mevcut ağın kim tarafından kurulacağını veya hangi şirketlerin destek vereceği sorusu soruldu. Sorulan sorular arasında ise Huawei ile Singapur arasında bir ortaklık olup olmayacağı da yer alıyordu. Bu konuda bakan kaçamak cevaplar verse de Huawei’nin Asya’da birçok noktada 5G ağıyla ilgili çalışmalar yürüttüğü biliniyor.

5G teknolojisinde ABD, Çin ve Güney Kore ülkeleri arasında ciddi bir rekabet söz konusu. ABD’nin Huawei’yi engellemesinin temel sebebi de 5G ağıyla ilgili yaptığı çalışmalar. Ülkemizde de mobil teknoloji konusunda çalışmalar yürüten Huawei’nin 50’den fazla ülkede benzer çalışmalar yürüttüğü biliniyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim