Silinen facebook hesabı nasıl kurtarılır, geri alınır ?

Silinen facebook hesabı nasıl kurtarılır, geri alınır ?

Facebook hesabımızda dolaşırken yaptığımız yanlış hareketler sebebiyle hesabımız spama düşebilir. Bunun sonucunda hesabımızda tekrar online olmak istediğimizde hesabın kapandığına dair bir bilgi alırız. Bu da kulanıcı için istenmeyen bir durumdur.Facebook’da hesabınızı yanlışlıkla veya isteyerek sildiğinizde geri nasıl alacağınızı ve hangi işlemleri uygulayacağınızdan bahsedeceğiz bu yazıda.

Yazar :

20 Ocak 2018 3 dk okuma süresi
PUAN VERMEK İSTERMİSİN? :)
Çok KötüKötüOrtaÇok İyiMükemmel (4 Puan, Ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Silinen facebook hesabı nasıl kurtarılır, geri alınır  ?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte iletişim ihtiyacımızda büyük bir artış ortaya çıktı, günümüzde pek çok kişi iletişim gerekliliğinden dolayı telefonlarına ve bilgisayarlarına farklı uygulamalar ve programlar yüklemektedirler. Facebook da bunlardan bir tanesidir. Gerek sesli görüşme, yazışma ve videolu görüşme seçenekleri ile Facebook günümüzde sosyal ağ olmaktan çıkıp birebir iletişim kuracağımız bir program haline gelmiştir.

İlk üretildiğinde sıradan bir sosyal medya sitesi olarak yaşamımıza giren Facebook’un bu muazzam evrimini kısa zaman içinde şahit olduk. Dolayısıyla Facebook günümüzde sıradan bir sosyal medya sitesinden çok daha fazlasını kullanıcılarına vermektedir.

Facebook günümüzde en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden bir tanesidir. Facebook’un popüler olması ile birlikte insanlar eski arkadaşlarını ve akrabalarını kolay şekilde bulabilmekte ve ulaşabilmektedir. Facebook sosyal medya siteleri arasından bu bağlamda kendini ayırmakta ve farklı bir profil çizmektedir.

Facebook hesabımızda dolaşırken yaptığımız yanlış hareketler sebebiyle hesabımız spama düşebilir. Bunun sonucunda hesabımızda tekrar online olmak istediğimizde hesabın kapandığına dair bir bilgi alırız. Bu da kulanıcı için istenmeyen bir durumdur.

Facebook’da hesabınızı yanlışlıkla veya isteyerek sildiğiniz de geri nasıl alacağınızı ve hangi işlemleri uygulayacağınız dan bahsedeceğiz bu yazıda.

FACEBOOK HESABI NASIL GERİ ALINIR

Facebook hesabınızı bir nedenden dolayı sildiniz ve bir süre sonra tekrardan açmak istiyorsunuz bunun için neler yapmalısınız ve neler yapabilirsiniz. İlk önce bu konuda Facebook yetkililerine fazla detaya girmeden bir mail atmalısınız, atacağınız mail İngilizce olarak yazılmalıdır.

Kapanan Facebook hesabımızı tekrardan aktif bir hale getirmek için aşağıdaki mail adreslerinden bir tanesine yine aşağıda yer alan İngilizce metni kopyalayarak göndermelisiniz.

E-Posta Göndermeniz Gereken Mail Adresleri;

Bu adreslerden istediğiniz birine e-posta göndererek hesabınızın tekrardan aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

E-Posta Gönderirken Yazmanız Gereken İçerik;

Hello Madam / Sir,

I made a big mistake. i wanted to my friends say something about me and i forgot to change the message. so you deleted my account. I’am very very sorry because of it. Can you active my account again please?What can i do to be activated my account again?

Gönderdiğiniz Mesajın Türkçesi;

Merhaba Bayan / Bayım,

Büyük bir hata yaptım. Arkadaşlarımın benim hakkımda bir şeyler söylemek istedim ve mesajı değiştirmeyi unuttum. dolayısıyla hesabımı sildiniz. Bunun için çok üzgünüm. Hesabımı tekrar aktifleştirebilir misin lütfen? Hesabımı tekrar etkinleştirmek için ne yapabilirim?

Yukarıdaki işlemleri eksiksiz şekilde yaptığınızda hesabınız kısa süre içinde tekrar aktif hale gelmesi kuvvetlenecektir. Facebook yetkilileri sizin sürekli aktif ve online olmanızı ister ancak diğer kullanıcıları rahatsız etmeden, eğer diğer kullanıcıları rahatsız ettiğinizi hissederlerse veya hakkınızda şikayet giderse o zaman hesabınızı silerler veya bloke koyarlar, bu atacağınız mail ile bu durumdan memnun olmadığınızı hata yaptığınızı ve kısa süre içinde tekrar hesabınızı geri almak istediğinizi bildirirsiniz.

Atacağınız bu mail ile hesabınızın tekrar geri açılması muhtemeldir. Ancak yine açılmama riski de mevcuttur sonuçta bu sizin elinizde olan bir durum değildir. Eğer hesabınızın kapatılma nedeni başka ise ve hesabınızın kapanmasına sebep olan durum bunların dışında bir durum ise o zaman kendiniz bir mail oluşturmanız gerekecektir. Sorununuzu detaylı ve açık bir şekilde İngilizce olarak yazıp yukarıdaki mail adreslerinden birisine gönderdiğinizde yine aynı şekilde hesabınız kısa bir süre içinde açılacaktır.

Bu İçeriği Aktif Kaynak Göstermek Koşulu İle Paylaşabilirsiniz. Hiçbir İçerik Aktif URL Verilmeden Kopyalanamaz! Lütfen Dikkate Alınız.
Yorumlar (5)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

bendenn_sananee instagram 2 hafta önce

Merhaba benim facebook um kapanmış üzerine açtığım e posta kapanmış lütfen yardımcı olabilirmisiniz benim için çok önemli fotoğraflarım var ..?

  Bilgin 2 hafta önce

  Merhaba
  Aşağıda belirttiğim eposta adreslerine durumu anlatan bir mesaj yazarak ve facebook hesabınızın isim soyisim eşleşecek şekilde nüfus cüzdanı taratarak gönderilmesi gerekmektedir. Bu işlemi yaptığınızda nüfus cüzdanı ve hesap incelemesi yapıldıktan sonra hesabınız büyük ihtimal yeniden açılacaktır.
  Gönderilecek eposta adresleri :
  disabled@facebook.com
  appeals@facebook.com
  İnfo@facebook.com

  Bunun dışında eposta adresim kapanmış diyorsunuz. Uzunca bir süre kullanmadığınız için eposta kapanmışsa ve yeniden aynı adresi alma şansınız varsa bu şekilde de yeniden işlem yapabilirsiniz.

  Saygılar

resit 2 ay önce

kapanan facebook hesabımın Mail ile göndermek şartmıdır

Burcu 3 ay önce

Mrb ben istagram hesabımı facebook üzerinden açmıştım. Ama facebook kapatmak zorunda kaldım ve şuan instagrama giriş yapamıyorum ne yapmam gerek?

  Bilgin 3 ay önce

  Merhaba instagrama eğer mevcut facebook hesabınız ile bağlanmışsanız yinede bir kullanıcı adı vs. oluşturmuş olması gerekiyor. Şifremi unuttum diyerek hatırlıyorsanız kullanıcı adı ve facebookta kayıtlı cep numaranızı girerek onay gönderimi yapabilir gelen mesaj ile yeni şifre oluşturarak sadece instagramı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"