Sigaraya gelen son zamların ardından vatandaşlar Alo 171 hattını yoğun şekilde aramaya başladı

Sigara fiyatlarına zam gelmesinin ardından sigara bırakma danışma hattı olan Alo 171 başvuruları karşılayamaz hale geldi.

09.08.2019 - 20:57
09.08.2019 - 20:57
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Sigara fiyatlarına geçtiğimiz günlerde gelen zammın ardından 2010 yılında sigarayı bırakmaya yardımcı olmak amacıyla kurulan Alo 171 bugüne kadar almadığı başvuruyu almaya başladı. Özellikle bazı markalarda tek bir sigaranın fiyatı bile 1 TL’ye yaklaşınca, vatandaşlar sigarayı bırakmakta buldu. Çok sayıda tiryaki Alo 171 hattını arayarak, sigarayı bırakmak için başvuru yaptı.

Telefonlar kilitlendi

2010 yılında kurulan sigarayı bırakma hattı bugüne kadar ilk defa bu kadar yoğunluk yaşıyor. Vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle kurumunun telefonları kilitlenirken çalışan personeller sigaraya gelen zamlardan sonra telefonlara yetişemediklerini söyledi. Sigarayı bırakma hattı sigarayı bırakmak isteyen vatandaşları teşvik ederek destek oluyor. Aynı zamanda bu hattı arayan vatandaşlar kendilerine en yakın sigara bırakma polikliniklerine yönlendiriliyor. Ancak vatandaşlar sosyal medyada sigarayı bırakma ilaçları ücretsiz olarak sunulmaması konusundan şikayetçi oluyor. Ayrıca son dönemlerde yaşanan yoğunlukta vatandaşların şikayet ettiği diğer bir konu. Sigarayı bırakma hattını arayan vatandaşlar önce telesekreter mesajını dinliyor ardından da uygun olan çalışana yönlendiriliyor. Fakat şu anda yaşanan yoğunluk nedeniyle uygun Danışman bulmak için uzun bir süre beklemek gerekiyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim