Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Seyidoğlu ihtiyati tedbir kararı çıkarttı Seydioğlu’nun tabelaları sökülecek

Eklenme:
 Seyidoğlu ihtiyati tedbir kararı çıkarttı Seydioğlu’nun tabelaları sökülecek

İstanbul Pendik’te D100 karayolunda içinde hamile bir kadının bulunduğu araca saldıran Seydioğlu Baklavaları’nın sahibi Hasan ve Hüseyin Sel tutuklanmıştı. Yaşanan bu olayın ardından mahkemeye başvuran Seyidoğlu Baklavaları ihtiyati tedbir kararı talebinde bulundu. Kararı yerinde bulan mahkeme, Seydioğlu baklavalarının tabelalarının sökülmesine hükmetti.

Tabelalar kaldırılacak

Seyidoğlu markasının yaptığı başvuru üzerine mahkeme bilirkişi incelemesine karar verdi. Hazırlanan bilirkişi raporunda Seydioğlu markasının Seyidoğlu ile iltibas oluşturacak derecede benzer bir isme sahip olduğu ve markaya haksız rekabet ve tecavüz teşkil edecek boyutta olduğunun tespit edildiği belirtildi. İhtiyati tedbir talebinin yerinde olduğuna karar veren mahkeme heyeti Seydioğlu’nun her türlü yayın ve tanıtım malzemesinin tedbirden önlenmesine karar verdi. Aynı zamanda mahkeme tarafından Seydioğlu baklavalarının tabelalarının sökülmesine hükmedildi.

Olay nasıl olmuştu?

Geçtiğimiz hafta pazar günü İstanbul Pendik’te yaşanan olayda içinde hamile bir kadın ve eşinin bulunduğu araca 2 kişi saldırı düzenlemiş ve bu saldırıyı gerçekleştiren kişilerin Seydioğlu Baklavaları’nın sahibi Hasan ve Hüseyin Sel kardeşler olduğu anlaşılmıştı. Olaydan bir gün sonra polis merkezine giderek ifade veren kardeşler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı. İki kardeş hakkında 3 farklı suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İki marka arasındaki İsim benzerliği nedeniyle Seyidoğlu markası mahkemeye başvurmuş ve ihtiyati tedbir kararı getirilmesini istemişti.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
30-31 Mayıs hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Bu hafta sokağa çıkma yasağı var mı
27 05 2020 - 16:24
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’li 5 isim hakkında suç duyurusunda bulundu
27 05 2020 - 14:04
Dila Koyurga kaç yaşında? Cumhurbaşkanı Erdoğan için ne dedi?
27 05 2020 - 10:00
Elazığ’da maskesiz dışarı çıkma yasağı getirildi
27 05 2020 - 09:48
Hava ve demiryolu ulaşımı için biletler satışa sunuldu HES koduyla alınacak
25 05 2020 - 14:17
Cübbeli Ahmet Hoca namaz provokasyonu yapan Alparslan Kuytul’a tepki gösterdi
23 05 2020 - 19:38