Haber

Seyidoğlu ihtiyati tedbir kararı çıkarttı Seydioğlu’nun tabelaları sökülecek

İstanbul Pendik’te D100 karayolunda içinde hamile bir kadının bulunduğu araca saldıran Seydioğlu Baklavaları’nın sahibi Hasan ve Hüseyin Sel tutuklanmıştı. Yaşanan bu olayın ardından mahkemeye başvuran Seyidoğlu Baklavaları ihtiyati tedbir kararı talebinde bulundu. Kararı yerinde bulan mahkeme, Seydioğlu baklavalarının tabelalarının sökülmesine hükmetti.

Tabelalar kaldırılacak

Seyidoğlu markasının yaptığı başvuru üzerine mahkeme bilirkişi incelemesine karar verdi. Hazırlanan bilirkişi raporunda Seydioğlu markasının Seyidoğlu ile iltibas oluşturacak derecede benzer bir isme sahip olduğu ve markaya haksız rekabet ve tecavüz teşkil edecek boyutta olduğunun tespit edildiği belirtildi. İhtiyati tedbir talebinin yerinde olduğuna karar veren mahkeme heyeti Seydioğlu’nun her türlü yayın ve tanıtım malzemesinin tedbirden önlenmesine karar verdi. Aynı zamanda mahkeme tarafından Seydioğlu baklavalarının tabelalarının sökülmesine hükmedildi.

Olay nasıl olmuştu?

Geçtiğimiz hafta pazar günü İstanbul Pendik’te yaşanan olayda içinde hamile bir kadın ve eşinin bulunduğu araca 2 kişi saldırı düzenlemiş ve bu saldırıyı gerçekleştiren kişilerin Seydioğlu Baklavaları’nın sahibi Hasan ve Hüseyin Sel kardeşler olduğu anlaşılmıştı. Olaydan bir gün sonra polis merkezine giderek ifade veren kardeşler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı. İki kardeş hakkında 3 farklı suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İki marka arasındaki İsim benzerliği nedeniyle Seyidoğlu markası mahkemeye başvurmuş ve ihtiyati tedbir kararı getirilmesini istemişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu