Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek

Eklenme:
 Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? Koronavisür tedbirleri kapsamında şehirlerarası seyahatin kısıtlanması ile birlikte birçok vatandaş seyahat izin belgesi almanın yollarını arıyor. Özellikle Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla beraber vatandaşlar internet üzerinde seyahat izin belgesi nasıl alınır, e-Devlet üzerinden seyahat izin belgesi alınır mı gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan açıklamada artık e-Devlet üzerinden seyahat izin belgesinin alınabileceği bildirildi.

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Bugün bir açıklama yaparak artık e-devlet üzerinden seyahat izin belgesinin alınabileceğini duyurdu. Ofisin Twitter hesabından yapılan açıklamada; “Koronavirüs tedbirleri kapsamında seyahat edecek vatandaşlarımızın artık kaymakamlıklara gitmesine gerek kalmadı. Seyahat İzin Belgesi başvuruları e-Devlet Kapısında.” ifadeleri kullanıldı.

seyahat izin belgesi

Seyahat izin belgesi başvuru nasıl yapılır?

Türkiye’nin koronavirüs salgını ile mücadelesi kapsamında otobüs ve uçakla yolculuk yapacak vatandaşlar için seyahat izin belgesi alma zorunluluğu getirilmişti. İller arasında seyahat yasağı getirilirken seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşların valilikler ve kaymakamlıklar koordinesinde oluşturulacak seyahat izin kuruluna başvuru yaparak seyahat belgesi düzenleme talebinde bulunabilecekleri belirtilmişti. Seyahat izin belgesi başvuru iş ilanları bundan sonra e-devlet üzerinden de yapılırken şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi talebi uygun görülen kişiler için düzenleniyor.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Twitter’da Büyük Yenilik: Sesli Tweet! Sesli Tweet Nasıl Atılır?
18 06 2020 - 13:57
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Yorum Yap