Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Sertifikalı Uluslararası Yazılım Eğitimleri öğrencilere açıldı

Eklenme:
 Sertifikalı Uluslararası Yazılım Eğitimleri öğrencilere açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, liseli öğrencilerin yazılım konusunda kendilerini geliştirmelerini desteklemek amacıyla uluslararası sertifikalı yazılım eğitimini öğrencilerinin kullanımına açtı. Öğrenciler, yeni eklenen bu eğitimleri kullanarak uygulamalar üretebilecek.

Yazılım ve teknolojiye artan ilgi, devlet tarafından da yakından takip ediliyor. Özellikle koronavirüs döneminde uzaktan eğitim yoluyla öğrencilere yazılım kodlama dersleri üzerinde yoğunlaşmaları için türlü projeler yapıldı. Bir yeni eğitim projesi de Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. Bu alanlarla ilgili olan lise öğrencilerinin gelişmesi ve kullanabilmeleri için, uluslararası akredite yazılım geliştirme programları öğrencilerin erişimine açıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin de bu alanlarda gelişmesi için uzaktan eğitim faaliyetleri düzenlediklerini ve bu eğitimlerin lise öğrencilerinin kullanımına da açıldığını belirtti.

Duyuru Bakan’dan geldi

 

Eğitim Vizyonu hedeflerine ulaşmak için projelerde Google ve Cisco ile de iş birliği gerçekleştirildiğini duyuran Bakan Selçuk, bu eğitimlere Android program yazmak için gereken bilgilerin, programlama dillerinin bulunduğu yeni üç adet eğitimin eklendiğini ve pratik yapma imkanlarının da oluşturulduğunu belirtti.

Ziya Selçuk bu tweet ile birlikte Google iş birliğinde ‘Flutter ile Yazılım Geliştirme’ ve ‘Kotlin ile Yazılım Geliştirme’ Android uygulama eğitimleri, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Youtube kanalı üzerinden tüm öğrenci ve öğretmenlerin erişimine açıldı. Google ve Cisco iş birliğinde hazırlanan bu programlarla öğrencilerin mobil uygulama oluşturma, yapay zeka, gömülü sistemler, robotik, big data konusundaki bilgi ve becerilerinin artırılmasını hedefliyoruz” şeklinde eğitimi detaylandırdı.

Resmi açıklama için buraya tıklayabilirsiniz.


Avatar

Blog ve forum dünyasıyla erken yaşta tanışan yazar, uzun bir süredir hayatına blog yazarı olarak devam ediyor. Espor içerik editörlüğü de yapan yazar.

İlgili Yazılar
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap