Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Serenay Sarıkaya’nın Reklam Filmi Alay Konusu Oldu! ASMR Tekniği Nedir?

Head&Shoulders şampuan markasının reklam yüzü olan Serenay Sarıkaya sosyal medyanın gündemine oturdu. Şubat ayı içinde ASMR tekniği kullanılarak yayınlanan yeni reklamda fısıldayarak konuşan oyuncu sosyal medya kullanıcılarının diline dolandı. ASMR tekniği nedir, niçin kullanılır? Haberimizin detayında…
Son Güncelleme:
 Serenay Sarıkaya’nın Reklam Filmi Alay Konusu Oldu! ASMR Tekniği Nedir?

2017 yılından beri Head&Shoulders şampuan firmasının reklam yüzü olan Serenay Sarıkaya sosyal medyada gündem oldu. ASMR tekniği kullanılan reklamda oyuncunun fısıldayarak konuşması alay konusu oldu. ASMR tekniği nedir, niçin kullanılır? Haberimizin devamında…

Şimdilerde Cem Yılmaz’la birliktelik yaşayan Serenay Sarıkaya, ekşisözlük de gündem oldu. 2015 yılında Head&Shoulders şampuan markasının yüzü olan Sarıkaya, geçtiğimiz Şubat ayında yeni bir reklamla karşımıza çıktı. ASMR tekniğinin kullanıldığı reklam aylar sonra sosyal medya kullanıcıların diline dolandı.

ASMR Tekniği Nedir?

ASMR ya da Türkçe açılımıyla Otonom Duyusal Meridyen Tepki anlamına gelir. ASMR videolarının çoğu kullanıcıların kaygı düzeylerini azaltma ve izleyicisini rahatlatması yönünde psikolojik çıktılarının olduğunu bulgulayan bilimsel araştırmalar gündeme gelmektedir.

Fakat açılımı, Autonomous Sensory Meridian Response olan ASMR etkisini hemen hemen herkesi yaşamıştır. Teknik olarak ASMR olarak adlandırılsa da buna ‘kafa orgazmı veya beyin karıncalanması’ olarak da ifade ediliyor. ASMR etkisi aslında vücudumuzun vermiş olduğu bir tepkidir.

Yeni Supreme Arındırıcı ve Besleyici serisi için rahatlatıcı etkisi olan ASMR tekniği ile oluşturulan reklam izleyicilerde tam tersi etki yarattı. Serenay Sarıkaya’nın fısıldayarak, yumuşak ve güzel saçlara sahip olmanın sırrının temiz bir saç derisi olduğunu söylüyor. Reklamın üzerinden aylar geçmesine rağmen Sarıkaya’nın konuşması hem alay konusu oldu hem de reklamın berbat olduğu belirtildi.

İşte o yorumlardan bazıları;

 


İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 27 Ekim Salı! Bugün Meryem Pınar Güler kaç puan aldı?
27 10 2020 - 16:27
28 Ekim bankalar açık olacak mı? PTT 28 Ekim’de çalışıyor mu?
27 10 2020 - 14:35
Doya Doya Moda 27 Ekim Salı bugün kim birinci oldu? Puan durumu!
27 10 2020 - 13:37
Gelinim Mutfakta 27 Ekim Salı puan tablosu! Bugün çeyrek altını kim kazandı?
27 10 2020 - 11:48
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 27 Ekim konukları! Elif Buse Doğan kimdir?
27 10 2020 - 10:01
27 Ekim TV rehberi? 27 Ekim ATV, Kanal D, FOX TV, TV8, Show TV, Star TV, TRT1, Kanal 7 yayın akışı
27 10 2020 - 09:38
Yorum Yap