Sağlık

Selülit Önleme Yolları, Doğal Çözüm Önerileri

Selülit birçok kadının görsel açıdan en büyük sorunlarından biridir. Pürüzsüz bir vücut görünümü isteyenlerin en büyük engellerinden olan selülitli görünümün birçok nedeni ve farklı çözüm alternatifleri mevcuttur. Selülit nedir, nasıl önlenir, doğal yöntemlerle nasıl geçer konuları aşağıdaki yazımızda yer almaktadır.

Deriyi üzerindeki ölü tabakadan arındırırken aynı zamanda dolaşımı da etkilemek için kuru fırçalama yöntemi faydalı olacaktır. Selülit için çözüm önerileri arasında hangi yağ ya da peelingi seçmiş olursanız olun fırçalama ve mesajı bu ürünleri daha iyi yedirmek için mutlaka kullanmak gereklidir. Bir diş fırçası ya da saç fırçası ile dahi yapabileceğiniz bu işlemin ardından ılık bir duş alınarak dolaşım desteklenmelidir.

Kahve içmenin selülit nedenleri arasında yer alması yanıltmasın, kuru kahvenin dışarıdan uygulanması harika bir selülit peelingi olarak bilinmektedir. Elde dağılmadan durabilmesi adına bir miktar bal ile karıştırılan kuru kahveyi selülitli bölgelere dairesel hareketlerle uygulamak, portakal kabuğu görünümünü azaltacaktır.

Hindistan cevizi yağı, badem yağı gibi ürünler de duş sonrasında selülit giderme amaçlı uygulanabilecek doğal ürünler arasında yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu