Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Makamında Şehit Edilmesine İlişkin Görülen Davada Karar çıktı

Çağlayan Adliyesi'nde Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın makamında şehit edilmesine ilişkin görülen davada karar çıktı. Savcıyı makamında rehin alarak şehit eden 2 sanık hakkında mahkeme heyeti ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası kararı verdi.

11.07.2019 - 22:12
12.07.2019 - 11:16
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’nda 31 Mart 2015 tarihinde meydana gelen olayda Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, DHKP/C terör örgütü mensupları Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından makamında rengini alınmıştı. Uzun süren çabalar sonucunda polis ekipleri odaya girmiş ancak Savcı Mehmet Selim Kiraz şehit olmuştu.

Müebbet hapis cezası verildi

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesine ilişkin DHKP/C terör örgütü mensupları Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol’un yanı sıra 12 Sanığın daha yargılandığı davada Mahkeme kararını açıkladı. Davanın sanıklarından Mustafa Koçak ve Murat Canım, “Cebir ve şiddet kullanarak anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlarından ayrı ayrı müebbet hapis cezasının yanı sıra diğer suçlardan da toplam 39 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim