Sarar Çiftinin Evini Soyan Hizmetçi: Ben Değildim, Kardeşim Yaptı

Sarar Şirketler Grubu yönetim kurulu başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar Eskişehir'de bulunan evlerinden saldırıya uğramış ve evde bulunan ziynet eşyaları ile yüksek miktarda paraları çalınmıştı. Çiftin evlerini soydukları şüphesi ile Bulgaristan'da yakalanarak iade edilen şüphelilerden tutuklanan Moldova uyruklu Aleksandar Arikov suçlamayı kabul etmeyerek suçsuz olduğunu savundu.

06.07.2019 - 19:18
06.07.2019 - 19:18
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Sarar Şirketler Grubu yönetim kurulu başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar’ı darp ederek evlerini soyan şüphelilerden Arikov, çiftin evinden ayrıldıktan sonra bir daha Eskişehir’e gelmediğini ve soygunu kendisinin gerçekleştirmediği iddia etti. Soyguncuların kaçış yolunda polisin ele geçirdiği görüntülerdeki kişinin de kendisi olmadığını öne süren Arikov, görüntülerdeki kişinin kardeşi olduğunu söyledi. Diğer yandan gözaltına alınarak serbest bırakılan 4 Moldovalı kadın hakkında da sınır dışı kararı verildi.

Ölümden Dönmüşlerdi

Sarar Şirketler Grubu yönetim kurulu başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar Eskişehir’de bulunan evlerinde Mayıs ayında yüzleri kar maskeli olarak gelen kişiler tarafından darp edilmişti. Eve gelen saldırganlar çifti darp ettikten sonra evde bulunan ziynet eşyaları ve yüksek miktardaki parayı sırt çantalarına doldurarak kaçmıştı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili olarak başlattıkları soruşturma kapsamında şüphelilerin yakalanması için özel bir ekip kurdu. Çiftin evinde hizmetçi olarak çalışan Moldova uyruklu Iulia Dragusan Yalova’da ilk şüpheli olarak gözaltına alındı. Hizmetçi kadın tutuklanırken olayla ilgili bağlantılı olduğu tespit edilen Ali Y. çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olayla ilgili olarak Bulgaristan’da yakalanan ve Türkiye’ye iade edilen 5 kadın şüpheliden biri tutuklanırken 4 kadının ise sınır dışı edileceği öğrenildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim