Şanlıurfa’da Suriyeli Aşiretler Ülkelerinde Artan YPG/PKK Zulmüne Tepki Gösterdi

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde toplanan Suriye aşiretler ve kabileler meclisi üyesi yaklaşık 500 kişi, terör örgütü YPG/PKK’nın Suriye’de artan zulmüne tepki gösterdi.

01.07.2019 - 0:08
01.07.2019 - 11:09
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Suriye sınırında bulunan Ceylanpınar ilçesinde bir araya gelen Suriye Aşiretler ve Kabileler Meclisine bağlı 50 aşiretin temsilcisinin de aralarında bulunduğu 500 kişi, Suriye’de artan terör örgütü zulmüne tepki gösterdi. Aralarında bir toplantı düzenleyen ve terör örgütüne karşı fikir alışverişinde bulunan aşiretler, bundan sonraki süreçte izleyecekleri politikaları değerlendirdi. Toplantının ardından bir açıklama yapan Suriye Aşiretler ve Kabileler Meclisi Sözcüsü Ahmet Ubeyd, terör örgütünün ülkelerindeki artan zulümlerine bütün katılımcıların ortak tepkilerinin olduğunu dile getirdi.

Sivillere Yönelik Baskı Arttı

Suriye’de terör örgütünün özellikle sivillere yönelik baskısının giderek arttığını belirten Ubeyd, siviller kendisine itaat etmediği için örgütün Suriye’de ekili bulunan arazileri yaktığını ifade etti. Terör örgütünün kendilerine müfredata uymaları yönünde baskı yaptıklarını söyleyen Ubeyd, karşı çıkanları kat ettiklerini ve ülkenin demografik yapısını değiştirmeye çalıştıklarını dile getirdi. Terör örgütünün her geçen gün insanları sindirmek için zulmünün devam ettiğini belirten Ubeyd, aşiret olarak terör örgütünün bu girişimlerini reddettiklerini ve şiddetle kınadıklarını ifade etti. Toplantıda bir konuşma da aşiret reislerinden Mudar Asar yaptı. Son dönemde sivil halkın para vaadi ile kandırılmaya çalışıldığını söyleyen Asar, kendilerinin parayla onurlarını satmayacaklarını söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim