Şanlıurfa’da kayalıklara sıkışan Çimen köpek kurtarıldı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşanan olayda kayalıkta saklanan kirpiyi yakalamaya çalışan ancak sıkışan Suriyeli sığınmacıya ait köpek kurtarıldı.

31.12.2017 - 0:32
31.12.2017 - 0:32
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşanan olayda kayalıkta saklanan kirpiyi yakalamaya çalışan ancak sıkışan Suriyeli sığınmacıya ait köpek son anda itfaiyenin yoğun uğraşları sonrasında bulunduğu yerden kurtarıldı.

Şanlıurfa’nın ilçeye 30 kilometre mesafedeki Maktele Mahallesi’nde yaşanan acı olayda Suriyeli Cuma Süleyman’ın köpeği yaklaşık 1 hafta öncesinde ortadan kayboldu. Kirpiyi yakalamaya çalışırken köpeğin kayalıklara sıkıştığı belirlendi. Birkaç gün kendi imkanları ile köpeği bulunduğu yerden kurtarmaya çalışan Süleyman ve yakınları, sonuç alamayınca durumu itfaiye ekiplerine bildirmek zorunda kaldı. İtfaiye ekipleri köpeği sıkıştığı sarp kayalıktan çıkarmak için üç gündür yoğun çalışmalarına devam ediyor.

Bu bağlamda bugün yağışa rağmen hilti matkapla kayaları kırarak alanı genişleten itfaiye ekipleri uzun süren çalışmaların ardından sonunda köpeğe ulaşmayı başardı. Bulunduğu yerden çıkarılan ve isminin “Çimen” olduğu belirtilen köpeğe ekipler öncelikle su vererek kendine gelemsini sağladı. Halsiz olduğu gözlemlenen köpek daha sonrasında da tedavi için ilçede bulunan kliniğe gönderildi.

Köpek Sonunda Kurtarıldı

Köpeğinin kurtarılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Cuma Süleyman gazetecilere bazı açıklamalar yaptı. Herkese çok teşekkür eden Süleyman, uzun süredir köpeğini kurtarmak için burada bulunan ekipleri de saygılarını sundu. Yetkililere ve itfaiye ekiplerine teşekkür eden Süleyman, “Köpeğimin kurtarılacağını biliyordum. Herkese teşekkürlerimi sunarım. Şimdilik köpeğim iyi görünüyor ve ileri de daha da iyi olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

İtfaiye erleri ise hayvanı kurtarmak için büyük çaba sarf ettiklerini dile getirerek, köpeği kurtarmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim