Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Samsung’un sırf Apple’a nispet olsun diye çıkardığı 4 yeni özelliği listeledik!

Son Güncelleme:
 Samsung’un sırf Apple’a nispet olsun diye çıkardığı 4 yeni özelliği listeledik!

Akıllı telefon teknolojisinde bulunan sektör üreticileri, son zamanlarda eskiye kıyasla çok daha büyük bir rekabetin içerisindeler. Çinli üreticilerin de sektöre dahil olmasıyla birlikte günden güne daha fazla artan bu rekabet, beraberinde bazı “esinlenilmiş” özellikleri de yanında getiriyor. Durum böyle olunca da teknoloji üreticileri, başka bir firmanın kullanıcılarına sunduğu özelliğe benzer yenilikler getiriyorlar ve sevenlerinin beğenisine sunuyorlar.

Samsung ve Apple arasındaki rekabet herkes tarafından biliniyor. Bu rekabet sonucunda da söz konusu esinlenmenin gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Kimi zaman Samsung kimi zamansa Apple rakip firmanın herhangi bir özelliğini kopyalayarak yeni bir özellik olarak kullanıcılarına sunabiliyor. Bu kez, Galaxy Note10’u tanıtarak teknoloji gündeminde yerini alan Samsung’un 4 yeni özelliğinden bahsedeceğiz.

Galaxy Note10 ile gelen portre modu özelliği

Portre modu, son dönemlerde neredeyse tüm akıllı telefonlarda yerini almaya başlayan bir özellik. Bu modla birlikte kullanıcılar, arka planları bulanıklaştırılmış kişi ya da nesnenin ön plana çıktığı fotoğrafları elde edebiliyorlar. Bu da ortaya etkileyici bir görüntü sunuyor.

Apple, İphone 7 Plus ile bu özelliği kullanıma sunmuştu. Samsung ise şimdi bu özelliği videolarda da kullanılabilir haliyle Galaxy Note10 ile piyasaya sürmüş durumda.

3 boyutlu tarama özelliği

Galaxy Note10 ile gelen 3 boyutlu nesne tarama özelliği, yaratıcılık yeteneği olan kullanıcılar için ortaya güzel fotoğraflar çıkarmayı gerçekten başarıyor. Bu özelliği Apple “gelecek” diye duyurmuştu. Görünen o ki Samsung bu konuda çok daha hızlı.

Titreşimsiz kamera özelliği

 

Apple video çekimi konusunda oldukça başarılı fakat Samsung’un da kötü olduğu söylenemez. GalaxyNote10 ile teknoloji dünyasına sunulan “Super Steady” özelliği video çekimlerinde neredeyse sıfıra yakın bir titreşim performansı gösteriyor. Apple henüz böyle bir özelliği telefonlarına eklemedi fakat yakın zamanda geleceği aşikar.

30 dakikada %100 şarj!

Samsung, GalaxyNote10+’a 45 watt süper hızlı şarj desteğini de ekledi. Bu özellik telefonu ortalama yarım saat gibi bir sürede tamamen dolu şarj seviyesine getirebilecek.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yüz tanıma teknolojisine karşı görünmez hale getiren tişört tasarlandı
13 05 2020 - 20:24
Mafia Trilogy’nin fragmanı yayımlandı
13 05 2020 - 20:07
Android 11, 4. önizleme sürümünde sohbet bildirimlerine yeni özellikler eklendi
13 05 2020 - 16:30
Yorum Yap