Samsung’un sırf Apple’a nispet olsun diye çıkardığı 4 yeni özelliği listeledik!

Galaxy Note10 ailesini tanıtarak şu sıralar gündemi oldukça meşgul eden Samsung'un, Apple tarafından değerlendirilmesi gereken yeni özellikleri var. Bu yeni özellikler önceden sadece Apple'ın kullanıcılarına sunduğu, daha sonra Samgung'un yeni çıkacak olan telefonlarına eklediği 4 özellikten oluşuyor. Aralarında portre ve 3D nesne izleme modlarının da olduğu yeni özellikleri sizler için listeledik.

08.08.2019 - 12:42
08.08.2019 - 16:27
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Akıllı telefon teknolojisinde bulunan sektör üreticileri, son zamanlarda eskiye kıyasla çok daha büyük bir rekabetin içerisindeler. Çinli üreticilerin de sektöre dahil olmasıyla birlikte günden güne daha fazla artan bu rekabet, beraberinde bazı “esinlenilmiş” özellikleri de yanında getiriyor. Durum böyle olunca da teknoloji üreticileri, başka bir firmanın kullanıcılarına sunduğu özelliğe benzer yenilikler getiriyorlar ve sevenlerinin beğenisine sunuyorlar.

Samsung ve Apple arasındaki rekabet herkes tarafından biliniyor. Bu rekabet sonucunda da söz konusu esinlenmenin gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Kimi zaman Samsung kimi zamansa Apple rakip firmanın herhangi bir özelliğini kopyalayarak yeni bir özellik olarak kullanıcılarına sunabiliyor. Bu kez, Galaxy Note10’u tanıtarak teknoloji gündeminde yerini alan Samsung’un 4 yeni özelliğinden bahsedeceğiz.

Galaxy Note10 ile gelen portre modu özelliği

Portre modu, son dönemlerde neredeyse tüm akıllı telefonlarda yerini almaya başlayan bir özellik. Bu modla birlikte kullanıcılar, arka planları bulanıklaştırılmış kişi ya da nesnenin ön plana çıktığı fotoğrafları elde edebiliyorlar. Bu da ortaya etkileyici bir görüntü sunuyor.

Apple, İphone 7 Plus ile bu özelliği kullanıma sunmuştu. Samsung ise şimdi bu özelliği videolarda da kullanılabilir haliyle Galaxy Note10 ile piyasaya sürmüş durumda.

3 boyutlu tarama özelliği

Galaxy Note10 ile gelen 3 boyutlu nesne tarama özelliği, yaratıcılık yeteneği olan kullanıcılar için ortaya güzel fotoğraflar çıkarmayı gerçekten başarıyor. Bu özelliği Apple “gelecek” diye duyurmuştu. Görünen o ki Samsung bu konuda çok daha hızlı.

Titreşimsiz kamera özelliği

 

Apple video çekimi konusunda oldukça başarılı fakat Samsung’un da kötü olduğu söylenemez. GalaxyNote10 ile teknoloji dünyasına sunulan “Super Steady” özelliği video çekimlerinde neredeyse sıfıra yakın bir titreşim performansı gösteriyor. Apple henüz böyle bir özelliği telefonlarına eklemedi fakat yakın zamanda geleceği aşikar.

30 dakikada %100 şarj!

Samsung, GalaxyNote10+’a 45 watt süper hızlı şarj desteğini de ekledi. Bu özellik telefonu ortalama yarım saat gibi bir sürede tamamen dolu şarj seviyesine getirebilecek.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim