Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Samsung 2021 model telefonlarında AMD mobil gpu kullanacak

Eklenme:
 Samsung 2021 model telefonlarında AMD mobil gpu kullanacak

Samsung ve AMD arasında geçen sene yapılan ortaklık anlaşması, çok yakında somut sonuçlarla karşımızda olacak gibi görünüyor. İddialara göre AMD, Samsung için mobil GPU‘lar üretmeye başladı ve alınan sonuçlar, istenilenin de ötesinde! İddiaların devamında ise Exynos 1000 işlemcilerde AMD GPU’larını göreceğimiz belirtilmiş.

Güney Koreli dev şirket Samsung, telefon dünyasının lider şirketlerinden birisi olduğu su götürmek bir gerçek. Şirket gerek ürettiği üst seviye telefonlar ve telefonlarda denediği yeni nesil teknolojiler gerekse daha alt seviye telefonlarda yakaladığı başarı ile dünyanın her yerinde liderliğe oynayan bir şirket konumunda. Samsung ise bu sefer farklı bir yenilik deniyor ve kendi ürettiği işlemci ailesine güç katmaya hazırlanıyor.

Güney Kore’de alan bir basın kaynağından gelen haberlere göre Samsung ve AMD, ortaklık çerçevesinde mobil telefon dünyasında beklenenden de hızlı bir şekilde kendi adımlarını atacak. Samsung’un üretmek istediği 5nm’lik işlemci çipleri için AMD’nin de özel bir GPU çipi için optimizasyon çalışmaları yürüttüğü belirtiliyor. Ayrıca Samsung’un AMD ile özel GPU’larını kullanacak cihazların grafik performanslarının de oldukça iyi seviyede olacağı söyleniyor.

Kaynaklara göre AMD‘nin Samsung cihazlarda kullanılacak GPU’ları, “GFXBench” testine bile girdi. Sızdırılan test sonuçlarına göre bu GPU’lar “Manhattan 3.1” testinde 181.8 kare almayı başarmış durumda. Ayrıca bu GPU’lar, “Aztec Normal” ve “Aztec High” testlerine de girdi ve sırasıyla 138.25 ve 58 kare sonuçlar aldı. Bu sonuçlar AMD’nin, Qualcomm’un son mobil GPU’larını 3’e katladığını ortaya koyuyor.

Snapdragon 865 ile olan yarışında kullanıcıları tarafından oldukça eleştirilen Samsung, bu durumdan rahatsız olmuş gibi görünüyor. İlk aşamada Exynos 992 işlemcisini sunacak olan Samsung sonraki nesilde istediği başarıyı yakalamak için elinden gelen her şeyi deniyor gibi.


Avatar

Blog ve forum dünyasıyla erken yaşta tanışan yazar, uzun bir süredir hayatına blog yazarı olarak devam ediyor. Espor içerik editörlüğü de yapan yazar.

İlgili Yazılar
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap