Şampiyonlar Ligi’nin Yayın Hakları Satın Alındı

En büyük futbol organizasyonu Şampiyonlar Ligi’nin yayın hakları alındı.

25.11.2017 - 3:46
25.11.2017 - 3:46
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ülkemiz başta olmak üzere dünya çapında yoğun bir ilgi ile karşılanan ve Avrupa’nın en iyi, en büyük turnuvaları arasında yer alan Şampiyonlar Ligi’nde bilindiği üzere dünya çapında takımların mücadele etmektedir. Hal böyle olunca da dünya çapında milyarlarca insan tarafından izlenen Şampiyonlar Ligi’nin ülkemizde yayın haklarını alan şirket belli oldu.

Bir süre önce Türkiye’deki en büyük futbol yayınlarının sahibi olan Digiturk’ü alarak gövde gösterisi yapan beIN şirketi, Şampiyonlar Ligi’nin yayın haklarını da satın aldı.

İhale Tivibu’daydı!

Bilindiği üzere Şampiyonlar Ligi ihalesi geçtiğimiz yıllarda yapılmış ve UEFA ile yapılan anlaşma sonrasında Tivibu Spor tarafından alınmıştı. Tivibu Spor’un aldığı yayın hakları ise bu sezon sonunda bitiyordu. UEFA tarafından 2018 ile 2019 yılları başta olmak üzere 2021 dönemine kadar 3 yıllık yayın haklarını alacak şirketi arıyordu. Yapılan ihale sonrasında ise en yüksek teklifi veren beIN Sports, 2018-2019, 2019-2020 ve 2020-2021 olmak üzere önümüzdeki 3 yıllık yayın haklarını almış oldu.

Türkiye Süper Lig başta olmak üzere TFF 1.Lig, Türkiye Basketbol Ligi’ndeki maçların yayın haklarına sahip olan beIN Sports, yaptığı bu atak ile hizmetlerine Şampiyonlar Ligi’ni de eklemiş oldu. Buna göre önümüzdeki yıllarda Şampiyonlar Ligi maçlarınızı izlemek isteyen vatandaşların beIN Sports alması gerekmektedir.

Ancak kanalların şifreli olup olmayacağı ya da ek ücret alınıp alınmayacağı henüz bilinmiyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim