Sahte e-devlet uyarısı yapıldı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
21 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, katıldığı 34. Bilişim Kurultayı’nda yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Dijital dönüşüm projesi kapsamında hazırlanan ulusal geniş bant planı ile ilgili olarak strateji taslağı oluşturulduğunu ve bu planın yarın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Aslan tarafından açıklanacağını söyledi. Mobil geniş bant stratejisi ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini belirten Sayan, mobil iletişim alanında güçlü bir altyapı kurulmadan dijital dönüşümün gerçekleştirilmesinin mümkün olamayacağını belirterek, altyapı çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi.

40 Mobil Uygulamadan 32’si Sahte

Mobil uygulama mağazalarında tespit ettikleri sahte uygulamalara yönelik olarak vatandaşlara uyarılarda bulunan Sayan, alınan önlemler hakkında bilgiler verdi. Vatandaşların kişisel bilgilerini elde etmeye yönelik bazı sahte uygulamaların mobil uygulama mağazalarında yer aldığını aktaran Sayan, yürütülen çalışmalar sonucunda e-devlet, e-okul, SGK ve HGS gibi isimlere sahip yaklaşık 40 mobil uygulamadan 32’sinin sahte olduğunu ve bunların bir kısmında zararlı aktivite içeriği tespit ettiklerini söyledi.

Vatandaşların sadece güvenilen mecralardan mobil uygulamaları indirmeleri gerektiğini hatırlatan Sayan, mağazalarda yer alan mobil uygulamaların sahte olup olmadığını anlamak üzere indirme sayısı, kullanıcı yorumları, yayıncı ve iletişim bilgilerine bakılması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com