Haber

Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu Personel Alımı İlanı Yayınladı, Alımlar Ne Zaman Yapılacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığı, bu yıl da personel alımlarına devam ediyor. İçişleri Bakanlığı bünyesine geçen ve başarılı görevlerine Türkiye’nin bir çok ilinde devam eden Sahil Güvenlik Komutanlığı, daha önce yayınladığı personel alımı ilanında astsubay ve subay rütbelerine alım yapılacağını duyurmuştu. Yeni yayınlanan ilanda ise en az lise mezunu, uzman erbaş rütbeli personel alımı yapılacağı belirtildi. Uzun süreden beri adayların merakla beklediği ilanın detaylarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 yılı personel alımı ilanlarını yayınlamaya devam ediyor. Son yayınlanan ilanla birlikte en az lise mezunu uzman erbaş çavuş rütbeli askeri personel alımı yapılacağı belirtildi. Bu yıl çok sayıda askeri personel alınacağı daha yılın ilk günlerinde açıklanmıştı. Alım yapan birimlerden biri de Sahil Güvenlik Komutanlığı oldu. Peki, ilanın süresi, başvuru şartları ve alım zamanı hakkında detaylar neler?

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI HANGİ SINIFLARA PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı yeni açtığı personel alımı ilanı ile kurbağa adam, muhafız, ikmal ve şoför sınıfları için alım yapacağını duyurdu. En çok alım ise Muhafız sınıfı için yapılacak. Yapılan alımlarla personel olmayı hak kazanan adaylar, Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında görev yapacak.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI PERSONAL ALIMI ŞARTLARI

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı şartları ise şu şekilde;

-Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ve erkek olmak,

-En az lise mezunu olmak,

-Kurbağa adam sınıfı için askerliğini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Kurbağaadam sınıfında yapmış ya da yapıyor olmak.

-Yeni tip sürücü belgelerine göre “CE” veya “DE” sınıfı ehliyet sahibi olmak,

Genel aranan şartlar dışında, özel olarak aranan alım şartları da var. Sabıka durumu, arşiv kaydı ve diğer ilan şartları resmi ilanda bulabilirsiniz.

İlanın bütün şartlarına, Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilir, bütün birimler hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı ilanda alım yapacağını açıkladığı kadrolar için başvuru şartlarını kendi internet sitesi üzerinden detaylı olarak yayınladı. Uzman erbaş çavuş rütbeli askeri personel alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar, www.sahilguvenlik.gov.tr adresi üzerinden detaylı bilgilere ulaşabilirler. Yine aynı site üzerinden 2 Mayıs 2018 tarihinden 15 Mayıs 2018 tarihine kadar adaylar başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

RESMİ İLAN İÇİN TIKLAYINIZ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu