Sahil Güvenlik Komutanlığı 63 sözleşmeli personel alımı başvuru tarihi ve şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı yapacağını duyurdu. Yapılan açıklamada komutanlık bünyesinde merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 65 sözleşmeli personel alınacağı belirtildi.

16.08.2019 - 11:02
16.08.2019 - 11:52
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı ilanın detayları resmi gazetenin çeşitli ilanlar bölümünde paylaşıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayınlanan personel ilanına göre, merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 65 tam zamanlı sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuruları 19 Ağustos tarihinde başlayacak ve 2 Eylül tarihinde sona erecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar e-devlet üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek. Yapılacak olan personel alımı başvurularının sonuçları ise “www.sg.gov.tr” internet adresinden ilerleyen tarihlerde açıklanacak.

Verilen tabloda yer alan bazı pozisyon unvanları için adaylardan ilave dergi ya da şart istenebilir. Adayların okunaklı bir şekilde belgeleri ya da fotoğraflarını çekerek sisteme yüklemeleri gerekir. Sisteme okunaksız olarak yüklenen belgeler değerlendirmeye alınmaz ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bu konuda sorumluluk kabul etmez.

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuru şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuru şartları ve diğer detaylar komutanların resmi internet sitesi üzerinde bulunan bilgilendirme kılavuzunda adayların erişimine açıldı. Personel istihdamı yapılacak pozisyonlar arasında tekniker, büro personeli, teknisyen ve destek personeli bulunuyor. Uygun şartları taşıyan adaylar bu bölümlere başvuru yapabilecek. Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adayların genel başvuru şartlarını taşımaları gerekiyor. Personel alımı genel başvuru şartları şu şekilde;

  • 657 sayılı devlet memurları kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
  • Açılan pozisyon unvanları için mezun olunan okul itibariyle eğitim şartları taşımak ve bu bölümle ilgili KPSS sınavına girmiş olmak.
  • Başvuru tarihi itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşında tamamlamış olmak ve 36 yaşından gün almamış olmak.
  • Sözleşmeli personel statüsünde Daha önce çalışan adaylar için başvuru yapacağı tarihi itibariyle sözleşme fesih tarihinde üzerinden en az 1 yıl süre geçmiş olmak.
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerliğini tamamlamış ya da ertelemiş olmak.
  • Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından ilan edilen pozisyon unvanını hizasında belirten niteliklere sahip olmak.

NOT: Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı ilanı için adaylardan başvuru yapacakları pozisyonlara göre ek şartlar istenebilir. Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın internet sitesi üzerinden pozisyonlara göre istenen şartlara ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim