Magazin

Şahan Gökbakar, Atatürk’e Hakaret Eden Dönerci Üzerinden Gülşen’e Değinince Avukattan Açıklama Geldi

Şahan Gökbakar, Atatürk’e hakaret eden Erzurumlu dönerci Mustafa Atmaca hakkında dikkat çekici bir açıklama yaptı. Ünlü komedyen, gündemde infial yaratan konuyla ilgili açıklamasında İmam Hatipliler hakkında söylediği sözler yüzünden hapis yatan Gülşen olayına değindi. Gülşen’in avukatından jet hızıyla Gökbakar’a yanıt verdi.

Sosyal medyada ‘hacının yağ akımı’ olarak tanınan ve TikTok’ta 650 bin takipçisi bulunan Mustafa Atmaca, Erzurum’da faaliyet gösteren bir dönerci dükkanın sahibi.

Sosyal medya fenomeni haline gelen Mustafa Atmaca, TikTok’ta canlı yayın esnasında bir takipçisiyle tartışmaya girdi ve Atatürk’e hakaretler yağdırdı.

Üçler Döner’in sahibi Atmaca, “Yemen de Kudüs de bizim toprağımız. Siz İsrail’e gideceksiniz. Osmanlı kaybetmedi, laik denen köpekler kaybetti o toprakları. Laikliği getiren köpekler, onlar kaybetti” sözleriyle infial yarattı.

Ülkemizin kurucusuna hakaretler yağdıran “Erzurumlu Hacı Dönerci” lakaplı şahıs Erzurum Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı.

Hakkında suç duyurusunda bulunulan fenomen Mustafa Atmaca ifadesini verdikten sonra tutuklandı.

Sosyal medyada gündemi ayağa kaldıran Mustafa Atmaca hakkında paylaşım yapan isimlerden biri de Şahan Gökbakar oldu.

Toplumsal konulara sessiz kalmayan ünlü komedyen, konuya “imam hatiplilere hakaret ettiği” öne sürülerek hapis yatan Gülşen üzerinden girdi.

Gökbakar paylaşımına, “Gülşen neden hapis yattı? İmam hatipli arkadaşına sapıklığı ordan geliyor gibi maksadını aşan bir şaka yaptı diye…” sözleriyle başladı.

“Halkın bir bölümünü aşağıladığı gerekçe gösterildi” diyen Gökbakar paylaşımının devamında da şu ifadeleri kullandı:

‘Ya peki tereyağı bocalayan dönerci ‘laik köpekler’ diyip halkın bir bölümünü alenen aşağılayınca; ardında da ‘laikliği getiren o köpekler’ diyerek Milli Mücadele Kahramanımız Atatürk ve Meclise ağır hakaret edince noluyor? Yoksa bu ülkede artık halkın ‘bir bölümü’ mü var sadece…’

Şahan Gökbakar’ın Twitter (X) hesabı üzerinden yaptığı paylaşımı buradan da görebilirsiniz👇

“Gülşen neden hapis yattı” diyerek yaşanan olaya sitem eden Gökbakar’a, Gülşen’in avukatından jet hızında açıklama geldi.

Ünlü şarkıcının avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu “Yanlışınız var. Gülşen yargıya verilen bir emirle tutuklandı” diyerek yanıt verdi.

Peki siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hadi yorumlara…

Kaynak: https://onedio.com/haber/sahan-gokbakar-ataturk-e-hakaret-eden-donerci-uzerinden-gulsen-e-deginince-avukattan-aciklama-geldi-1184964

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu