Alexa
Sağlık
Sağlık
Sinüs Enfeksiyonları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sinüs enfeksiyonları yaşam kalitesini etkilemektedir. Peki, sinüs enfeksiyonları nasıl oluşur? Çeşitleri nelerdir ve nasıl tedavi edilir?

Okunma Süresi : 8 Dakika
Gençlik İksiri: Somon DNA Aşısı

Cildin kaybettiği kollajenin yeniden kazanmasını sağlayan somon DNA tedavisi ile gençleşmek mümkündür.

Okunma Süresi : 4 Dakika
Kol Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır, Ne Zaman Yapılmalı?

Kol bölgesindeki aşırı sarkmalar hem estetik hem de sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Ancak kol germe estetiği ile bu problemler çözümlenebilir.

Okunma Süresi : 8 Dakika
Periodontal (Diş Eti Hastalıkları) ve Tedavisi

Diş eti hastalıkları ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Peki, diş eti hastalığı nasıl tedavi edilir? Gebelikte diş eti kanaması normal midir? diyabet ve diş eti hastalığı ilişkisi nasıldır?

Okunma Süresi : 7 Dakika
Erken Yaşlanma (Progeria) Nedir? Erken Yaşlanma Hastalığı Nedenleri ve Belirtileri

Bebeğin doğumuyla birlikte direkt olarak çocukluğu geçip yaşlanma evresine başladığı bir mutasyon türü olan erken yaşlanma hastalığı yani progeria ölümcül bir sorundur. Erken yaşlanma hastalığı yani progeria nedenleri, belirtileri ve tedavisi konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
Akne Türleri Nelerdir?

Akne yetişkinler ve ergenler için büyük bir sorundur. Aynı zamanda birden fazla çeşittedir ve tedavisi de buna göre planlanmalıdır.

Okunma Süresi : 5 Dakika
Evcil Hayvan Alerjisi Belirtileri, Yönetimi ve Tedavisi

Evcil hayvan alerjisi birçok sağlık sorununa neden olabilmektedir. Peki kedi ve köpek alerjisi nasıl olur, belirtileri nelerdir ve nasıl tedavi edilir?

Okunma Süresi : 6 Dakika
Göz Alerjisi (Alerjik Konjonktivit) Nedir, Neden  Olur?

Mevsimsel veya uzun süreli olabilen göz alerjisi neden olur? Göz alerjisi çeşitleri nelerdir ve nasıl tedavi edilir?

Okunma Süresi : 6 Dakika
Panik Atak Krizi Nasıl Durdurulur?

Terleme, korku, hızlanma gibi hayatta kalmaya yönelik mekanizmaların anormal şekilde devreye girdiği hem fiziksel hem ruhsal bir sorun olan panik atak kendini krizlerle gösterir. Panik atak krizlerini önlemek için neler yapılacağı konusu yazımızın devamında..

Okunma Süresi : 4 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"