Sağlık
Sağlık
Cushing Sendromu Nedir? Cushing sendromu Belirtileri Ve Tedavisi

Cushing sendromu, kortizol hormon seviyesinin yüksek değerlere çıktığında görülen bir rahatsızlıktır. En belirgin belirtileri kilo alımı, aşırı kıllanma ve kamburlaşma durumudur.

Okunma Süresi : 5 Dakika
Cilt Toniği Nasıl Uygulanır? Cilt Toniği Faydaları Ve Çeşitleri

Hava kirliliği ve stres gibi çeşitli faktörler cilt üzerinde çeşitli problemlerin oluşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle günlük cilt toniği uygulamasının yapılması oldukça önem taşımaktadır.

Okunma Süresi : 6 Dakika
Goldenhar Sendromu Nedir? Belirtileri Ve Tedavisi

Goldenhar sendromu doğumdan itibaren görülen genetik bir hastalıktır. Kişide çeşitli anormalliklerin görülmesine neden olmaktadır. Çeşitli araştırmalar yapılmasına rağmen henüz hastalığın nedeni tam olarak bilinmemektedir.

Okunma Süresi : 4 Dakika
Brokoli Nasıl Tüketilmeli? Brokoli Faydaları Ve Zararları

Brokoli tüketimi sayesinde, vücudun bağışıklık sistemi güçlendirilerek enfeksiyonlara karşı korunması sağlanmaktadır. Ayrıca detoks etkisi sayesinde, diyet listelerinde oldukça popüler bir sebzedir.

Okunma Süresi : 4 Dakika
Bronşektazi (Bronş Genişlemesi) Nedir? Belirtileri Ve Tedavisi

Bronşektazi (Bronş Genişlemesi) durumu, akciğerde bulunan bronşlarda görülen bir takım hasarlardır. Hasarın boyutuna göre hastalık 3 şekilde incelenmektedir. Belirtilerin dikkate alınması, tedavi açısından önem taşımaktadır.

Okunma Süresi : 5 Dakika
Damak Kanseri Nedir? Damak Kanseri Belirtileri Ve Tedavisi

Ağız içerisinde görülme olasılığı düşük olan damak kanseri riski, düzensiz beslenme ve sağlıksız ağız ortamı nedeniyle artabiliyor. İşte damak kanseri belirtileri ve tedavisi hakkında bilinmesi gerekenler..

Okunma Süresi : 3 Dakika
Vücuttaki Ödem Neden Olur? Ödem Belirtileri Ve Zararları

Beslenme düzeni ile çevresel etkenler, insan vücudu üzeride farklı bölgelerde ödem oluşmasına sebep oluyor. Ödem, kilo alımı ile hareketlerin azalmasına yol açabiliyor. Peki, ödem neden ve nasıl meydana geliyor? Ödem belirtileri ve tedavisi nasıl yapılıyor?

Okunma Süresi : 3 Dakika
Kemik Veremi Nedir? Belirtileri Ve Tedavisi

Kemik Veremi hastlığı, insan sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Her yaştan ve her cinsiyetten insanda görülebilen kemik veremi erken tanı durumunda başarılı tedavi uygulamalarıyla iyileştirilebiliyor.

Okunma Süresi : 3 Dakika
Özel Makula Lensi Nedir? Hangi Durumlarda Makula Lensi Kullanılır?

Özel Makula Lensi, sarı nokta hastalığının tedavisinde görüş kalitesinde ciddi artış sağlıyor. Makula üzerinde meydana gelen dejenerasyon sonucundaki görüş azalması olarak seyreden bu dejenerasyona dair bütün ayrıntılar..

Okunma Süresi : 3 Dakika
DAHA FAZLA YÜKLE
Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"