Sağlık Bakanlığı’ndan mevsimsel grip uyarısı

Sağlık Bakanlığı, beklenmedik bir salgın veya bazı kentlerde aşırı yoğun olarak görülen mevsimsel virüslere karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.

07.01.2018 - 16:51
07.01.2018 - 16:52
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Sağlık Bakanlığı’ndan virüs uyarısı geldi. Sağlık Bakanlığı, beklenmedik bir salgın veya bazı kentlerde aşırı yoğun olarak görülen mevsimsel virüslere karşı vatandaşları uyardı. Bunun için gerekli olan tüm önlemlerin alındığına dikkat çekti.

Sağlık Bakanlığı, “Virüs Alarmı” başlıklı haberle ilgili olarak medyada çıkan söylentilere açıklık getirdi. Mevsimler grip vakalarında son yıllarda artış olduğuna dikkat çeken bakanlık bunun için vatandaşları uyarırken dikkatli olmaları konusunda bazı ip uçları verdi. Beklenmedik bir salgın veya bazı illerde olağan dışı bir artış gözlemlenmediğini herkese duyurdu.

Mevsimsel Grip Uyarısı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, medyada yer alan “Virüs Alarmı” başlıklı haberle ilgili vurgu yapılmasına rağmen bazı vatandaşların bunu hiçe saydıklarını belirtti. Türkiye’nin de içinde bulunduğu kuzey yarımkürede grip hastalığının her yıl sonbahar aylarında başlayıp ilkbahar aylarında azalarak devam ettiğine dikkat çeken Sağlık Bakanlığı, tüm yıl boyunca hangi grip virüslerinin etkili olduğunun belirlendiği kaydetti.

Sağlık Bakanlığı açıklamasında, “Her yıl olduğu gibi bu yılda mevsimsel grip geçişlerini daha yoğun olarak hissediyoruz. Beklenmedik bir salgın veya bazı illerimizde olağan dışı hadiseler gözlemledik. Hastalıktan korunmak için kişisel hijyen kurallarına daha dikkat ederek ellerin temiz tutulması, hasta kişilerle temastan kaçınılması, kalabalık ve kapalı ortamlarda uzun süre kalınmaması bunun için büyük bir önem arz ediyor. Hasta kişilerin kalabalık ortamlarda bulunmamaları ve evde istirahat etmeleri, hem hastalığın iyileşmesini hızlandırmak hem de hastalığın bulaşmasının önüne geçmek için oldukça önemli. Bu nedenle grip olan kişilerin istirahat etmesi gerekmektedir. Hekim önerisi olmadıkça gelişigüzel ilaç kullanımından da kaçmak gerekiyor.” ifadeleri kullanıldı

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim