Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Sağlık Bakanlığı Sınavsız Mülakatsız 5 Bin 298 Memur Personel Alımı İlanı Yayınlandı

Eklenme:
 Sağlık Bakanlığı Sınavsız Mülakatsız 5 Bin 298 Memur Personel Alımı İlanı Yayınlandı

İŞKUR üzerinden yayınlanan Sağlık Bakanlığı ilanına göre, bakanlık bünyesinde görevlendirilmek üzere farklı statülerde 5 bin 298 personel alımı yapılacak. Söz konusu ilanda sürekli işçi, engelli personel ve eski hükümlü personel alımı yapılacağı belirtildi. Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını İŞKUR internet sitesi aracılığı ile gerçekleştirebilirler. İşte Sağlık Bakanlığı memur personel alımı ilanının detayları…

Devlet Personel Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı 3 Eylül 2018 tarihi itibariyle yayınladı. Yayınlanan ilan kapsamında Sağlık Bakanlığı bünyesindeki işçi personel eksikliği giderilecek. Yapılan duyuruda Sağlık Bakanlığı bünyesinde farklı statülerde 5 bin 298 işçi alımı yapılacak. Sağlık Bakanlığı personel ilanı başvuruları bugün itibariyle başladı. İlanı başvuru yapmak isteyen adaylar Türkiye İş Kurumu aracılığı ile ya da İŞKUR internet sitesi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.  Yayınlanan ilan kapsamında Sağlık Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 3 bin 591 Sürekli İşçi, 431 Engelli işçi ve 1276 Eski Hükümlü alımı yapılacağı belirtildi.

SINAV YOK, MÜLAKAT YOK

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan 5 bin 298 kişilik personel alımı kadrosuna başvuru yapan adaylar için sınav ya da mülakat yapılmayacak. Başvuruların tamamlanmasının ardından kura çekimi yapılacak ve adaylar bu şekilde boş pozisyonlara yerleştirilecek. Yapılacak olan kura çekimine katılmaya hak kazanan adayların listesi www.yhgm.gov.tr internet Sitesi üzerinden yayınlanacak.  İŞKUR tarafından yayınlanacak olan nihai liste ile de kura çekimine katılacak olan adayların isimleri verilecek. Kura çekimi sonucunda Sağlık Bakanlığı bünyesinde katılmaya hak kazanan adayların ücretleri Sağlık Bakanlığı Merkez yönetimi bütçesi tarafından ödenecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylarda aranan ilk şart 18 yaşını tamamlamış olmaları.  Ayrıca 657 sayılı devlet memurları kanununun 48 inci maddesinde bulunan şartları da adayların yerine getirmesi isteniyor. Yine personel alımı ilanına başvuracak engelli adayların, Durumlarını ilgili sağlık kuruluşlarından alacakları raporla belgelemeleri isteniyor.

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLADI

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanına başvuru yapmak adayı isteyen adaylar için başvurular bugün başladı. Personel alımı başvuruları 4 Eylül – 13 Eylül 2018 tarihi arasında yapılacak. Başvurularının tamamlanmasının ardından adaylar için kura çekimine geçilecek.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Eczane çalışma saatleri 1 Haziran’dan itibaren değişiyor!
29 05 2020 - 11:35
İstanbul’da Cuma Namazı kılınacak camiler belli oldu!
28 05 2020 - 12:40
Askerlik yerleri sorgulama 2020! e devlet MSB celp ve sevk sorgulama ekranı
28 05 2020 - 12:21
Prof. Dr. Bektaş açıkladı: Tekrar meteor düşecek mi?
28 05 2020 - 11:57
30-31 Mayıs hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Bu hafta sokağa çıkma yasağı var mı
27 05 2020 - 16:24
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’li 5 isim hakkında suç duyurusunda bulundu
27 05 2020 - 14:04