Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Sağlık Bakanlığı huzurevleri için yeni personel alımı yapacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk son dakika açıklamaları yaptı. Bakan Selçuk açıklamasında Sağlık Bakanlığı tarafından huzurevleri için yeni personel alımı yapılacağını da duyurdu.
Eklenme:
 Sağlık Bakanlığı huzurevleri için yeni personel alımı yapacak

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın huzurevlerinde görev yapan sağlık çalışanı sayısının arttırılması için talimat verdiğini söyledi. Yeni dönemde her huzurevinde bir doktorun görev yapacağını belirten bakan Selçuk, yeni tip koronavirüs salgınında riske karşı öncelikle huzurevleri, engelli bakım evleri ve rehabilitasyon merkezleri olmak üzere kamu ve özel bütün kurum ve kuruluşlarda alınacak önemli önlemleri de açıkladı.

Huzurevlerinde 100 bin personel görev yapıyor

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada Türkiye genelinde aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlı bulunan huzurevleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri, kadın ve çocuk konukevleri, engelli bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde toplam 100 bin civarında personelin görev yaptığını söyledi. Öncelikli olarak bu kişilerin vatandaşların sağlığını korumakla görevli olduğunu belirten bakan Selçuk, buralarda bulunan kişilerin büyük çoğunluğunun kronik hastalıkları olduğunu bu nedenle de korunmaya muhtaç olduklarını dile getirdi.

Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacak

Bakan Selçuk açıklamasının devamında koronavirüs salgınından etkilenen diğer ülkelerde vefat sayısının %50’lik bölümünün huzurevlerinde olduğunu belirtirken Türkiye’de huzurevlerindeki ve farkların toplam vefat sayısının yüzde 4’ü olduğuna dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın huzurevlerinde çalışan sağlıkçı sayısının artırılması için talimat verdiğini belirten bakan Selçuk, her huzurevinde bir doktor personelin görev yapacağını ifade etti. Personel alımı için detaylar netleştikten sonra Sağlık Bakanlığı tarafından hangi pozisyonlarda personel alımı yapılacağına ilişkin ilan açılacağını belirten bakan Selçuk, huzurevlerinde önlemlerin gevşetilmeye başlandığını, ziyaretçi sayılarının aşama aşama arttığını ve bahçeye çıkmalara da izin verildiğini ifade etti.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Sağlık Bakanı açıkladı: 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacak
12 02 2020 - 10:50
YKS Ücretlerine %40 Zam!
6 02 2020 - 09:00
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Öğrenci Alımı Başvuruları Başladı
4 02 2020 - 11:30
Noterde Para Çaldırma Devri Sona Erdi
3 02 2020 - 12:57
PTT 2020 Yılında 55 Bin Personel Alımı Yapacak Mı?
20 01 2020 - 12:46
Tarım ve Gıda Sektöründe Kayıt Dışılığa Karşı Önlem
18 01 2020 - 18:51
Yorum Yap