1. HABERLER

  2. KAMU PERSONELİ

  3. Sağlık Bakanlığı huzurevleri için yeni personel alımı yapacak
Sağlık Bakanlığı huzurevleri için yeni personel alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı huzurevleri için yeni personel alımı yapacak

A+A-

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın huzurevlerinde görev yapan sağlık çalışanı sayısının arttırılması için talimat verdiğini söyledi. Yeni dönemde her huzurevinde bir doktorun görev yapacağını belirten bakan Selçuk, yeni tip koronavirüs salgınında riske karşı öncelikle huzurevleri, engelli bakım evleri ve rehabilitasyon merkezleri olmak üzere kamu ve özel bütün kurum ve kuruluşlarda alınacak önemli önlemleri de açıkladı.

Huzurevlerinde 100 bin personel görev yapıyor

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada Türkiye genelinde aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlı bulunan huzurevleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri, kadın ve çocuk konukevleri, engelli bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde toplam 100 bin civarında personelin görev yaptığını söyledi. Öncelikli olarak bu kişilerin vatandaşların sağlığını korumakla görevli olduğunu belirten bakan Selçuk, buralarda bulunan kişilerin büyük çoğunluğunun kronik hastalıkları olduğunu bu nedenle de korunmaya muhtaç olduklarını dile getirdi.

Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacak

Bakan Selçuk açıklamasının devamında koronavirüs salgınından etkilenen diğer ülkelerde vefat sayısının %50’lik bölümünün huzurevlerinde olduğunu belirtirken Türkiye'de huzurevlerindeki ve farkların toplam vefat sayısının yüzde 4’ü olduğuna dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın huzurevlerinde çalışan sağlıkçı sayısının artırılması için talimat verdiğini belirten bakan Selçuk, her huzurevinde bir doktor personelin görev yapacağını ifade etti. Personel alımı için detaylar netleştikten sonra Sağlık Bakanlığı tarafından hangi pozisyonlarda personel alımı yapılacağına ilişkin ilan açılacağını belirten bakan Selçuk, huzurevlerinde önlemlerin gevşetilmeye başlandığını, ziyaretçi sayılarının aşama aşama arttığını ve bahçeye çıkmalara da izin verildiğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.