Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Sağlık Bakanlığı Canlı Corona Virüs Takip Sitesi! Günlük Vaka, Ölü, Taburcu Sayısı

Son Güncelleme:
 Sağlık Bakanlığı Canlı Corona Virüs Takip Sitesi! Günlük Vaka, Ölü, Taburcu Sayısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün akşam yapılan bilim kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada bundan sonra Türkiye’de günlük olarak vaka sayılarının yeni internet sitesi üzerinden takip edilebileceğini söylemişti. Sağlık Bakanlığı tarafından yeni erişime açılan bir site ile artık günlük vaka, yapılan test sayısı, ölü sayısı ve taburcu sayısı takip edilebilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün bilim kurulu ile yapılan toplantının ardından kameraların karşısına geçti. Güncel vaka sayısını açıklayan Fahrettin Koca, Aynı zamanda coronavirüs takip sitesinin herkes için erişime açıldığını duyurdu. Bundan sonra Sağlık Bakanlığı Corona virüsü takip ekranı üzerinden vaka ve ölüm sayılarını vatandaşlar kendileri takip edebilecekler. Diğer yandan covid 19 web sitesi üzerinde hastalığın belirtileri ve nasıl korunmak gerektiğine dair birçok bilgi de bulunacak. Sağlık Bakanlığı corona virüsü canlı takip sitesi ile ilgili detaylı bilgiler haberimizin devamında…

Türkiye’de Coronavirüs Güncel Vaka Sayısı Ne Kadar?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yapılan coronavirüs bilim kurulu toplantısının ardından son dakika açıklamaları yaparak Türkiye’deki güncel duruma ilişkin açıklamalarda bulunduğu. Bakan Koca basın toplantısında son 24 saat içerisinde 2069 pozitif vaka tespit edildiğini belirtirken toplam vaka sayısının 5968 olduğunu dile getirdi. 27 Mart Cuma günü itibariyle 17 vatandaşımızın daha vefat ettiğini belirten Fahrettin koca şu anda Türkiye’deki toplam can kaybı sayısının 92 olduğunu ifade etti.

Türkiye Coronavirüs Takip Ekranı Açıldı

Daha önce yaptığı açıklamalarda Türkiye’de Corona virüsün güncel olarak takip edilmesi için yeni bir takip sitesi kurulacağını belirten Fahrettin Koca, “Gönlünü ortaya koyan bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Hastalığa verileri her gün kurumsal sitemizde açıklayacağımı söylemiştim. Bugün itibari ile internet ortamında açıklanmaya başlanacak.” dedi.

COVİD 19 TAKİP EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Covid 19 gov tr Sitesinde Hangi Bilgiler Bulunuyor?

Fahrettin Koca’nın açıklamalarının hemen ardından Sağlık Bakanlığı tarafından covid19 gov tr sitesi  aktif hale getirildi. Artık Türkiye’nin günlük coronavirüs tablosu bu site üzerinden takip edilebilirken aynı zamanda virüsle ilgili bütün detaylar yer alacak. Yine aynı şekilde site üzerinde corona virüsü nedir, corona virüs belirtileri nelerdir, koronavirüsten korunma yolları gibi birçok bilgi de site içerisinde vatandaşlarla paylaşılacak.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Meriç İzgi kimdir? Etkileşim almak için maymuna yapmadığını bırakmadı
14 09 2020 - 10:53
Polatlı’da neden kum fırtınası oldu? Kum fırtınası nedir, sebepleri neler?
12 09 2020 - 18:42
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Yorum Yap