1. HABERLER

  2. KAMU PERSONELİ

  3. Sağlık Bakanlığı 25 bin personel alımı için 2. atama duyurusu ve başvuru şartları yayınlandı
Sağlık Bakanlığı 25 bin personel alımı için 2. atama duyurusu ve başvuru şartları yayınlandı

Sağlık Bakanlığı 25 bin personel alımı için 2. atama duyurusu ve başvuru şartları yayınlandı

Sağlık Bakanlığı 25 bin personel alımı için geçtiğimiz aylarda yapılan atamaların ardından yeni bir atama yapılacağına ilişkin duyuru yayınlandı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Tıpta Uzmanlık Mevzuatına göre uzman olanlar ve uzman Tabip, Uzman Diş Hekimi Tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına atama yapılacağı belirtildi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı 25 bin personel alımı için ikinci başvurular başlayacak. Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan duyuruda sağlık hizmetleri temel kanununun ek 1. maddesi ile kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan atanacak bazı sağlık personellerinin atama usul ve esaslarına ilişkin yönetmelik hükümlerine göre atama kurası yapılacağı belirtildi. Yapılan açıklamanın devamında Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarını ihtiyaçları üzerine Tıpta Uzmanlık Mevzuatına göre uzman durumda olanlar ile uzman diş tabibi, uzman tabip, diş tabibi ve eczacı kadrolarına kamu personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru detayları

Sağlık Bakanlığı personel alımı için başvuru yapacak adaylar kura başvurularını personel bilgi sistemi üzerinden gerçekleştirebilecek. https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresi üzerinden kura çekimleri için yer ve saat bilgilendirmesi yapılacak. Başvuruların kesinleşmesinin ardından adaylar başvurularını imzalayarak ilan edilen takvim çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cadde No:9 06800 Çankaya/ANKARA adresine gönderecek.

Sağlık Bakanlığı kura çekimi için kimler başvurabilir?

Sağlık Bakanlığı kura çekimi için başvuru yapabilecek adaylarda aranan diğer özellikler de belli oldu. Başvuru yapacak adayların 657 sayılı devlet memurları kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekiyor. Aynı zamanda adayların devlet memuru olarak çalışmalarına herhangi bir engellerinin bulunmaması şartı istenirken, kura son başvuru tarihine kadar adayların mezun olmuş olmaları ve en geç 24 Temmuz 2019 tarihine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescillerinin yapılmış olması gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları nasıl yapılacak?

Sağlık Bakanlığı atama kurası için başvuru yapacak olan adaylar https://pbs.saglik.gov.tr/ internet adresi üzerinden personel alımı başvurularını tamamlayabilecekler.

Atamaya ilişkin diğer detaylar

Sağlık Bakanlığı 25 bin personel alımı için 2. atama duyurusu ve başvuru şartları yayınlandı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.