Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı için KPSS-2019/4 tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için KPSS-2019/4 tercih kılavuzu yayınlandı. Yayımlanan kılavuzda başvuru yapacak personellerin başvuru şartları ve koşullar yer aldı. Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımına ilişkin detaylar haberimizin devamında.

31.07.2019 - 9:37
02.08.2019 - 11:37
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı için yapılacak başvurular 657 sayılı devlet memurları kanununun B fıkrası ile 663 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 45/A maddesi kapsamında olacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzuna https://ais.osym.gov.tr adresinden ulaşarak buradaki yönlendirmelere göre tercihlerini gerçekleştirebilecek.

Tercihler 7 – 21 Ağustos arasında

Sağlık Bakanlığı personel alımı için tercih yapmak isteyen adaylar bu işlemleri 07-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında tamamlayacak. 21 Ağustos gecesi tercih işlemleri ekranı adayların erişimine kapatılacak. Adaylar tercih yapabilmek için yukarıda verdiğiniz adresten Sağlık Bakanlığı KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzu’na ulaşacak ve TC kimlik numarası ile aday şifresini girerek tercihlerini tamamlayabilecek. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruda adayların tercih işlemlerine kılavuzdaki yönergelere göre yapmaları gerektiğine dikkat çekildi. İşlemlerini kılavuza göre gerçekleştirmeye adayların başvuruları geçersiz sayılacak.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim