Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sosyal medya kullanıcısı Sude’ye ince ayar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs döneminde milyonlarca kişinin sevgisini kazandı. Sosyal medya hesabından yaptığı sıcak paylaşımlarla da dikkat çeken Bakan Koca son olarak yaptığı paylaşımın altına gelen bir yoruma yanıt verdi. Sağlık Bakanı'nın kendisini eleştiren Sude isimli sosyal medya kullanıcısına verdiği ayar gündeme oturdu.
Son Güncelleme:
 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan sosyal medya kullanıcısı Sude’ye ince ayar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hem koronavirüs döneminde yaptığı çalışmalarla hem de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Instagram hesabından gündeme dair paylaşımları yapan Sağlık Bakanı, son olarak koronavirüs konusunda yaptığı bir uyarıya gelen yoruma cevap verdi. Sude isimli kullanıcıya Bakan Fahrettin Koca’nın verdiği ince ayar sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Bağlaç sorunsalı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Koronavirüs solunum yoluyla bulaşır. Dışarı çıkarken, risk almamak için, maske takmalısınız. Maskeyi, kuralına uygun olarak, ağız ve burnunu tamamen kapatacak şekilde kullanın. Ama tek başına maske yetmez. Virüse 1,5 metreden daha yakınsanız maskeli de, maskesiz de hedefsiniz.” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Sude isimli bir sosyal medya kullanıcısı Fahrettin Koca’nın yorumuna yanıt vererek, “bağlaçlar arasına noktalama işareti koyulmaz 😊” yazdı.

Bakan Fahrettin Koca ince ayar verdi

Sosyal medyada yaptığı samimi paylaşımları ile kullanıcılardan büyük beğeni toplayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sude isimli kullanıcının bu yorumuna cevap vererek; “Tamamdır Sude hanım. Bağlaçlar arasına virgül, konulmaz. Bizimki sosyal mesafe tutkusundan 😊. Mesafe kuralına uyulur + maske takılırsa soru()n istediği yerden gelsin” ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bu paylaşımında Sude isimli kullanıcının “konulmaz” yazması gerektiği yerde “koyulmaz” yazmasına ince bir gönderme yaptığı sosyal medyada konuşuldu.

İşte o güldüren diyolog:

fahrettin koca


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Meriç İzgi kimdir? Etkileşim almak için maymuna yapmadığını bırakmadı
14 09 2020 - 10:53
Polatlı’da neden kum fırtınası oldu? Kum fırtınası nedir, sebepleri neler?
12 09 2020 - 18:42
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Yorum Yap