Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 19.00’da Açıklama Yapacak

Son Güncelleme:
 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 19.00’da Açıklama Yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yapılan bilim kurulu toplantısının ardından saat 19.00’da basın toplantısı gerçekleştirilecek. Türkiye bu habere kilitlenirken kötü haberler mi var sorusunun yanıtı merak edilmeye başlandı.

Türkiye’de koronavirüsü salgını devam ederken bugün koronavirüs bilim kurulu toplantısı yapılıyor. Sağlık Bakanlığı Bilkent yerleşkesinde yapılan toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat 19.00’da kameralar karşısına geçecek ve açıklama yapacak. Açıklama için saat verilmesi endişelere neden olurken kötü haberler mi var sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı.

Son Durumu Dün Akşam Paylaşmıştı

Dün gece saatlerinde bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 9 vatandaşımızın daha vefat ettiğini 289 yeni tanı konu olduğunu duyurmuştu. Bugüne kadar 20 bin 345 test yapıldığını söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplam tanı konulan hasta sayısının ise 1236 olduğunu dile getirmişti. Corona virüsü salgını nedeniyle bugüne kadar hayatını kaybeden hasta sayımız ise 30 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada evde kalmanın önemine tekrar vurgu yaparken; “Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. Dün 9 yeni vefat, 289 yeni tanı var. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar.” ifadelerini kullandı.

Dünyada Enfekte Olan Hasta Sayısı 300 Bini Geçti

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve bir anda dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını nedeniyle bugüne kadar binlerce kişi hayatını kaybetti. En çok ölüm İtalya’da yaşanırken dünyada enfekte olan kişi sayısı 335 binin üzerine çıktı. Korku ve paniğe neden olan salgın Türkiye’de de büyük endişe yaratırken Sağlık Bakanlığı salgının yayılmaması için önlem almaya gayret ediyor.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 15 Eylül Salı puan tablosu! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
15 09 2020 - 15:49
Meriç İzgi kimdir? Etkileşim almak için maymuna yapmadığını bırakmadı
14 09 2020 - 10:53
Polatlı’da neden kum fırtınası oldu? Kum fırtınası nedir, sebepleri neler?
12 09 2020 - 18:42
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Yorum Yap