Sadece Birkaç Basit Doğal Yöntemle Evdeki Sineklerden Kurtulun!

Yaz mevsiminin gelmesiyle artan sıcaklar rahatsız edici sinekleri de yanında getiriyor. Hatta eve sinek girmesin diye kapıyı pencereyi bile açamadığımız zamanlar olur ama aslında kendimizi bu kadar sıkıntıya sokmanın hiç gereği yok. Çünkü sineklerden küçük yöntemler ile kurtulmak fazlasıyla mümkün.

24.07.2019 - 16:51
24.07.2019 - 17:06
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Gerek çiçeklerimizden gerekse sineklerin çok olduğu bir yerde yaşıyor olmamızdan evimizi bazı zamanlar sinekler istila edebiliyor. Her ne kadar bu istiladan kurtulmanın çok zor olduğu düşünülsede aslında küçük yöntemler ile bu sorun kolay bir şekilde atlatılabiliyor. Biz size bu konuda yardım edeceğiz.

Üstelik sizlere kimyasal olmayan doğal yöntemler söyleyeceğimiz için konunun sağlık kısmını düşünmenize hiç gerek yok. O halde başlayalım.

  • İçini iyice temizlediğinizden emin olduğunuz bir cam kavanozuna bir ya da iki adet limonu daire şeklinde dilimleyip atın.

Sadece Birkaç Basit Doğal Yöntemle Evdeki Sineklerden Kurtulun!

  • Daha sonra kavanozun içine fesleğen ve biberiye yapraklarını da ekleyin.

Sadece Birkaç Basit Doğal Yöntemle Evdeki Sineklerden Kurtulun!

  • Son olarak da birkaç damla limon otu yağı damlatın.

Sadece Birkaç Basit Doğal Yöntemle Evdeki Sineklerden Kurtulun!

Limon otu yağı çok kuvvetli bir böcek kovucudur. Bu yüzden kesinlikle karışımdan eksik etmeyin.

  • Hazırladığınız karışımın içine iki parmak geçecek kadar su ekleyin ve üzerine bir adet mum yerleştirin. Bu sayede suyun üzerine koyduğunuz mum sürekli yanacak, hiç sönmeyecek.

Sadece Birkaç Basit Doğal Yöntemle Evdeki Sineklerden Kurtulun!

  • Artık bu kavanozu nereye koymak istediğiniz tamamen size kalmış durumda. İster mutfağa, ister balkona isterseniz de salona bırakın. Eğer kokuyu çeşitlendirmek isterseniz içine dilediğiniz malzemeleri ekleyebilirsiniz.

Küçük Sinekler Nasıl Yok Edilir?

Hoş görüntüleri ve temiz kokuları için evimize aldığımız çiçekleri fazla sulamamız halinde saksılarımızda küçük sinekler meydana gelebiliyor. Bu sorundan kurtulmanın en kolay yolu çiçeklerimizi zamanında sulamamız gerektiğidir. Ne kadar düzensiz sularsak sinek istilaları o kadar olası hale gelir.

Çiçeklerden üreyen bu sineklere sirke sineği de deniyor. Aslında meyve sineklerini kendisine çeken sirkenin etkisiyle çiçeklerden üreyen bu sirke sineklerini evinizden uzak tutabilirsiniz.

Bir litre su içerisine iki ya da üç kaşık sirke, bir miktar toz şeker ve birkaç damla bulaşık deterjanını döküp ağzı kapalı bir şekilde yarım saat bekletirseniz. Açtığınızda sineklerin yoğun olduğu bölgelerde çok işinize yarayacaktır.

Diğer yandan meyve sinekleri için de kolay bir yöntem var.

Çürümeye yakın olan meyvelerin üzerini bir streç film ile kapatın, ardından tam ortasına ufak bir delik açıp sineklerin içine girip çıkamamasını bekleyin. Meyve sineklerinden bu yöntem ile kolayca kurtulabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim