Sadece 10 Dakikada Daha Bakımlı Bir Cilde Sahip Olabilirsiniz

Hemen hemen tüm insanlar, pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olmayı arzu eder. Yaş ve mesleğe bakılmaksızın güzel, tonlu, parlak, bebek benzeri bir cilt hayali kurar. Bununla birlikte, rastladığınız günlük kir ve toz, güzelliğinize gölge düşürür. Lekeler, sivilceler, kırışıklıklar ve genişlemiş gözeneklerle sebep olabilir. Ayrıca, çok fazla miktarda kimyasal içeren kozmetikler, işleri daha da kötüleştirebilir. […]

21.02.2019 - 23:05
21.02.2019 - 23:05
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Hemen hemen tüm insanlar, pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olmayı arzu eder. Yaş ve mesleğe bakılmaksızın güzel, tonlu, parlak, bebek benzeri bir cilt hayali kurar.

Bununla birlikte, rastladığınız günlük kir ve toz, güzelliğinize gölge düşürür. Lekeler, sivilceler, kırışıklıklar ve genişlemiş gözeneklerle sebep olabilir. Ayrıca, çok fazla miktarda kimyasal içeren kozmetikler, işleri daha da kötüleştirebilir.

Yüzünüz narindir, kimyasal maddelere ve zorlu ortamlara maruz kalması, durumunu kötüleştirmeye sebep olabilir. Kirli atmosferden tamamen kurtulmak imkânsız olsa da, önleyici tedbirler almak kesinlikle sizin kontrolünüzde. İşe sağlıklı beslenme ile başlayabilirsiniz.

Pürüzsüz Ve Parlak Bir Cilt İçin Beslenme Düzeni

Su: Su alımı dolaşımın artmasına yardımcı olur ve vücudunuzdaki yabancı maddeleri ve toksinleri temizler. Her gün 8 ila 10 bardak su içmek daha net, sağlıklı ve esnek bir cilde destek olur.

Beslenme: Zengin bir diyet vücudunuzun A, E, C ve B6 gibi tüm temel vitaminleri, mineralleri ve yağ asitlerini (omega 3) gereksinimini karşılar ve böylece kusursuz bir cilt sunar. Yeşil, turuncu, mavi ve kırmızı tonlarında meyve ve sebzeler, cilde ipeksi bir ışıltı sunmaya yardımcı olan antioksidanlar ve vitaminlerle doludur.

Ancak, tüm bunlar cildinizi daha yumuşak, pürüzsüz ve parlak hale getirmek için yeterli değildir.

Bu nedenle, doğal cilt bakımını desteklemek gerekir. Sadece 10 dakikada parlayan ve ışıltılı bir cilde yardımcı olabilecek bu şaşırtıcı ev yapımı doğal çözümü deneyebilirsiniz.

10 Dakikada Ciltteki Yağı Temizleme

Yağ temizleme yöntemi, cildinizde sertleşmiş yağın yanı sıra yabancı madde, kir ve tozun çözünmesine yardımcı olur.

Cildinize yağ sürmek, gözeneklerinize sıkışan yağı gevşetir ve buhar, tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olarak yağın kolayca çıkarılmasını sağlar.

İhtiyacınız olan malzemeler:

Zeytinyağı (doğal nemlendirici) – 1 yemek kaşığı

Hint yağı (ciltteki mumsu kalıntıları uzaklaştırır) – 2 çay kaşığı

Adım 1. Yağları bir araya getirin

Bir kâsede 2 çay kaşığı hintyağı ile 1 yemek kaşığı zeytinyağı karıştırın.

Adım 2. Cildinize yağ karışımı ile masaj yapın

  • Avucunuza az miktarda yağ karışımı koyun ve cildinize uygulayın.
  • Nazik, dairesel vuruşlar ile 2 dakika boyunca veya yağ cildiniz tarafından emilene kadar masaj yapın. (Bu ayrıca makyajınızı çıkarmanıza da yardımcı olur.)
  • Yağın içeri sızması ve gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi için 10 dakika daha bekleyin.
  • Bir tencerede biraz su kaynatın, başınızın etrafında bir çadır oluşturun ve bir havluyla yüzünüzü açın. Bu, buharın kaçmasını önler ve hepsini cildinize yönlendirir. Gözeneklerdeki yağın dışarı atılmasını sağlar.
  • Alternatif olarak, temiz bir havluyu çok sıcak suya batırabilir, cilde karşı buhar oluşturmak için yüzünüzün üzerine yerleştirin. Bu, ciltteki tozu ve kirleri giderir. Havluyu bir dakika boyunca veya soğuyana kadar yüzünüzde bırakın.
  • Cildinizdeki yağ artıklarını silmek için havlu köşelerini kullanın. Cildinize çok ince bir yağ tabakası kalacaktır, ancak bu yararlıdır.
  • Tipik olarak, yağ temizleme yönteminden sonra bir nemlendiriciye ihtiyacınız yoktur. Bununla birlikte, aşırı kuru bir cildiniz varsa, cildinizi nemlendirmek için küçük bir miktar organik losyon kullanabilirsiniz.
Daha yumuşak, ışıltılı ve sağlıklı bir cilt için bu uygulamayı her 15 günde bir tekrarlayın.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim