Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Saçlarınızı geri kazanabileceğiniz 3 etkili saç çıkarma yöntemi

Son Güncelleme:
 Saçlarınızı geri kazanabileceğiniz 3 etkili saç çıkarma yöntemi

Bu kişilerin saçları nedeni bilinmeyen herhangi bir sebepten dolayı dökülmekte ve tekrar çıkmamaktadır. Saç, insanın dış görünüşünü tamamlayan en önemli etkenlerden birisi olduğu için azımsanmayacak bir kitle bu durumu oldukça dert etmektedir. Peki, herhangi bir nedenden ötürü saçı çıkmayan, çıksa da sürekli dökülen kişiler için etkili saç çıkarma yöntemleri nelerdir?

Biraz tuhafa kaçabilir ama ilk sırada soğan var

Soğan, neredeyse insanlık tarihi kadar eski ve birçok amaç için kullanılabilen bir bitkidir. Zamanıda soğanın saçları dökülen insanlara tedavi için verildiği bilinmektedir. Yeni saç çıkmasını sağlayan yapısı sayesinde bugüne kadar bu özelliği ile de unutulmamıştır. Soğan, bünyesinde bulunan kükürt sayesinde doğru uygulandığı takdirde saç derisinde bulunan kan dolaşımını artırmakta ve yeni saçların çıkması için gerekli olan etkiyi oluşturmaktadır. Saç derisinin saç çıkarabilmesi için salgılaması gereken kollajen’i soğan sayesinde salgılayabildiği bilinmektedir. 2002 yılında The journal of Dermatology yani Dermatoloji Dergisinde yürütülmüş bir çalışmaya göre iki ay kadar kısa bir süreyle soğan suyunu saç köklerine süren, özellikle saçkıran mağduru olan kişilerin yeni saçlara sahip olduğu gözlemlenmiştir.

Isırgan Otu

Bir diğer etkili ve doğal saç çıkarma yönteminin ise ısırgan otu olduğu birçok kişi tarafından bilinmektedir. Ancak insanların büyük bir çoğunlu bu bitkiyi nasıl saç çıkarmak için kullanabileceğini bilmiyor. Önce bir aktara gidip ısırgan otu yağı almalı ve sonrasında bu ısırgan otu yağını saç diplerinize sürüp masajla yedirmelisiniz. Ortalam 4 saat kadar saçınızda beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Bu işlem haftada en az ortalama 3 gün tekrar edilmelidir.

Listenin sonunda sarımsak var

Bir başka doğal ve etkili saç çıkarma yöntemi de sarımsak. Bu bitki yeni saçların çıkmasında etkili olduğu kadar dökülen saçlar için de oldukça etkili. Sarımsak saç derisinde bulunan toksinleri temizler ve kan dolaşımını artırarak yeni saçların çıkmasını sağlar. Tarifine gelirken, ilk olarak 1 ya da 2 diş sarımsak blanderdan geçirilir, posa biçimine getirilir ve bu posalar süzülüp sarımsağın suyu çıkartılır. Bu suyun içine de eczaneden satın alınabilecek 1 ampullük E vitamini katılmalıdır. Ek olarak da bir ya da iki yemek kaşığı zeytinyağı katılırsa çok daha etkili olacaktır. Daha sonra saç derisine ve saçların diplerine sürülüp kafaya bone tarzı bir şey bağlanır. Yarım saat bekledikten sonra saçlar temizlenebilir. Bu işlem haftada en az 2 kere tekrarlanmalıdır.

 


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
2020 Yılının Kış Moda Makyaj Trendleri
25 12 2019 - 20:41
Kadınlarda Saç Rengi Nasıl Açılır?
10 12 2019 - 16:45
Peeling Nedir? Evde Doğal Yollarla Nasıl Peeling Yapılır?
11 11 2019 - 23:51
Kusursuz bir yüz için ihtiyacınız olan 5 cilt bakım tavsiyesi
10 09 2019 - 14:40
Küçük yöntemlerle günlük yaşantınızda uygulayabileceğiniz, sizi daha sağlıklı kılacak 4 tavsiye
3 08 2019 - 13:29
Bu 3 bitki türü yaptığı fotosentez ile sıcakları emerek evinizi daha serin tutabilir
28 07 2019 - 15:26
Yorum Yap