Saçları Kestirmeden Saç Kırıklarından Kurtulmanın Yolları

NAVİGASYONSaç Kırıkları için Kuaför TavsiyeleriSaç Kırıkları için Doğal Nemlendirme TedavileriBallı Saç MaskesiBal Kabaklı Saç MaskesiSaç Kırıkları için Saç KremiSaç Kırıkları için BeslenmeSaç Kırıkları için Saçları Koruma Saç kırıkları özenerek bakımını yaptığımız ve şekillendirdiğimiz saçlarımızın sağlığını ve güzelliğini en çok etkileyen saç sorunudur. Saç uçlarının kırılmasını önlemek için beslenmeyi iyileştirmek, saçların tıpkı iç organlar gibi güçlenmesini sağlamak gerekmektedir. […]

22.09.2018 - 20:57
22.09.2018 - 20:57
Yorum Yap
4 dk okuma süresi

Saç kırıkları özenerek bakımını yaptığımız ve şekillendirdiğimiz saçlarımızın sağlığını ve güzelliğini en çok etkileyen saç sorunudur.Saç uçlarının kırılmasını önlemekiçin beslenmeyi iyileştirmek, saçların tıpkı iç organlar gibi güçlenmesini sağlamak gerekmektedir. Bunun haricinde saçları kestirmeden kırıklardan kurtulmanın yolları hakkındaki detaylı bilgilere ise aşağıdaki yazımızdan ulaşmanız mümkündür.

saç kırıkları

Saç Kırıkları için Kuaför Tavsiyeleri

Öncelikle saçlarımız için yapmamız gereken kuaförler tarafından verilen en temel saç kırığı önleme tavsiyesi olan saç uçlarını düzenli aldırma işlemine uymaktır. Bunun için saçların her ay bir defaya mahsus uç kısımlarından kırıklardan arındırılması gerekmektedir.

Birçok kişinin düzenli olarak yaptırdığı ve bu şekilde oldukça iyi sonuçlar elde ettiği bu yöntemde kişilerin korkusu saç boyunu kısaltmaktan yana olsa da aslında kırıkları milimetrelik makaslarla temizlemek mümkün olduğundan böyle bir korkuya gerek yoktur.

Saçların uzunluğunu koruyarak temizlemek adına uzman kuaförler sizlere yardımcı olabilir, ayrıca bu esnada saç şekillendirmesi de yapabilirler.Eğer saç kırıkları kesilirken nasıl bir biçim verilmesi gerektiğinden emin değilsenizYüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Yapılır? Yüz Şekline Uygun Saç Modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

saç kırıkları

Ayrıca bu esnada kuaförünüzden kendinize özel hızlı saç uzatma yöntemleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Saç Kırıkları için Doğal Nemlendirme Tedavileri

Eğer sıklıkla kuaföre giden biri değilseniz saçları nemlendirmek için kendi ev ortamınızda farklı hidrasyon yani nemlendirme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Saçları nemlendirmek için bakım ürünleri bulmanız elbette çok kolay ancak bu gibi sağlık ve güzelliğin iç içe olduğu konularda daima doğal ve bitkisel ürünler tercih etmenin ve onları kendiniz hazırlamanın çok daha etkileyici sonuçlar verebildiğini de akıldan çıkarmamakta fayda var.

Ballı Saç Maskesi

Başlangıç tarifleri arasında en etkili sonuçları veren bir maske olan ballısaç maskesi tarifiiçin gerekli malzemeler şu şekildedir:

  • 1 çorba kaşığı süzme bal
  • 1 adet olgun avokado içi

Bu iki ana malzemeyi birbirine iyice yedirene kadar karıştırın ve saçın uzunluğuna bağlı olarak malzeme miktarını ayarlamayı unutmayın.

Şampuanla yıkanan saça uyguladığınız bu maskeyi saçta 15 dakika bekletip durulayın.

Bal Kabaklı Saç Maskesi

saç kırıkları

Saçlara nemini geri kazandırabilecek ve bu şekilde saç kırıklarını önleyen saç maskesi yapmak için temel bileşenimiz olacak bir diğer madde de bal kabağıdır. Bu maskeyi uygulamak için;

  • 1 adet olgun muz
  • 1 su bardağı bal kabağı püresi
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

malzemelerini karıştırdıktan sonra nemli saça sürün ve yarım saat beklettikten sonra bol suyla durulayın.

Saç Kırıkları için Saç Kremi

Saçımızı her yıkadığımızda saç kırıkları tedavisi için tekrar bir fırsat edinmiş oluruz. Çünkü gün içinde yıpranan ve pek çok faktöre maruz kalan saçlar için saç kremi ve nemlendirici şampuan uygulamaları kurtarıcı olmaktadır.

Ancak duş sonrasında saçların kazandığı nemi kaybetmemesi adına kurutma makinesi ya da saç düzleştiricisi kullanmamak, saçın kendi kendine havalanarak kurumasına izin vermek oldukça önemli bir kuraldır.

Saçları taramadan önce eğer tamamen kuruysa hafifçe ıslatmayı, çok ıslakken direkt olarak taramamayı da unutmamanız gerekmektedir.

saç kırıkları

Saç Kırıkları için Beslenme

Tıpkı tenimizde olduğu gibi saçlarımızda da bulunan bir madde olan kolajen, saçların içten beslenmesiyle yakından ilişkilidir.

Bol bol su tüketmek, meyve sebze tüketimine ağırlık vermek, dışarıdan yapılan herhangi bir müdahaleden çok daha etkili olabilir.

Doğru beslenme sayesinde yalnızca daha iyi görünmekle kalmayıp çok daha enerjik hissedecek olmanız da bir diğer avantajdır.

Saç Kırıkları için Saçları Koruma

Saçlara nemini kazandırmak için bakım yapmanın yanı sırasaçları korumakiçin dikkatli olmak da gerekmektedir ve uygulanan yöntemlerin etkileri ancak bu şekilde korunabilir. Saçların ısıya maruz kalmaması, güneş ışınlarından kaçınılması ve bu amaçla şapka takmak ya da öğlen saatlerinde dışarı çıkmamaya özen göstermek gerekmektedir.

Tüm bu önerilere dikkat edildiği takdirde saç kırıklarının engellenmesi bakım rutininin alışkın olduğunuz bir sonucu halini alacaktır.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim