Kadın

Saçları Doğal Yollardan Uzatan 5 Farklı Maske Tarifi

Bugüne kadar kullandığınız ve sonuç alamadığınız bütün kimyasal içerikli ürünleri artık rafa kaldırmanın zamanı geldi. Şimdi sizlere tamamen doğal malzemelerle evde büyük kolaylıkla hazırlayabileceğiniz harika karışım ve kürler vereceğiz. Hazırlayacağınız bu doğal saç uzatan yöntemler sayesinde saçlarınız kısa süre içerisinde hızlı bir şekilde uzamaya başlayacak ve daha parlak bir görünüme sahip olacak.

Şimdi sizlere vereceğimiz hızlı saç uzatma yöntemlerini mutlaka bir yere kaydedin çünkü ne zaman bunları ihtiyacınız olacağını bilemezsiniz…

Patates Maskesi Tarifi, Nasıl Yapılır?

Saçları Doğal Yollardan Uzatan 5 Farklı Maske Tarifi

Malzemeler:

 • Su
 • 5 adet patates
 • Tülbent

Yapılışı:

5 adet patates yıkadıktan sonra iyice soyun. daha sonra patatesleri ufak dilimlere bölün ve blender da püre haline getirin. İsterseniz rende yardımıyla da aynı sonucu alabilirsiniz. Patates püresinin kıvamı koyu olduysa bir miktar su ekleyerek biraz seyreltebilirsiniz. Daha sonra tülbendin içerisinde bu pürenin suyunu iyice çıkarın.

Nasıl uygulanır?

Hazırladığınız bu karışımı saç diplerinize masaj yapacak şekilde iyice yedirin. Biraz önce süzdüğünüz suyu ise saç uçlarına uygulayın. Karışım saçlarınızda 20-25 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın. Haftada bir ya da iki defa bu doğal maskeyi saçlarınıza kullanabilirsiniz.

Pirinç Suyu Maskesi Tarifi, Nasıl Yapılır?

Saçları Doğal Yollardan Uzatan 5 Farklı Maske Tarifi

Malzemeler:

 • 3 bardak su
 • 1 bardak pirinç

Yapılışı:

1 bardak pirinci güzelce yıkayın ve daha sonra derin bir kabın içerisine alarak üzerine 3 bardak suyu ilave edin. Bu şekilde pirinci 15 dakika kadar arada karıştırarak kaynatın ki pirinçteki mineraller suya geçsin. Daha sonra kaynattığınız bir süzün ama suyunu kesinlikle dökmeyin. Oda sıcaklığında pirinç suyu mayalanmaya ve ekşimeye başlayana kadar 2 gün bekletin. Süre dolduktan sonra tekrar pirinç suyunu kaynatın ve soğuması için bırakın. İsterseniz çay ağacı yağı lavanta yağı ve aromatik yağlar kullanarak hoş bir koku yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Nasıl uygulanır?

Pirinç maskesi tarifi hazır. Saç diplerinize bu karışımı masaj yaparak haftada 2 defa uygulayın. Maske saçınızda yarım saat kadar kaldıktan sonra ılık su ile iyice durulayın.

Yumurta Maskesi Tarifi, Nasıl Yapılır?

Saçları Doğal Yollardan Uzatan 5 Farklı Maske Tarifi

Malzemeler:

 • 1 adet yumurta
 • 2 yemek kaşığı hint yağı
 • Bir yemek kaşığı bal

Yapılışı:

Derin bir kabın içerisine bütün malzemeleri alarak iyice karıştırın. Karışımın homojen hale gelmesine ve malzemelerin birbirine iyice geçmesine dikkat edin.

Nasıl Uygulanır?

Kuru olan saçlarınızın diplerine yumurta maskesini iyice parmaklarınızla masaj yapar şekilde yedirin ve daha sonra kalan karışımı bütün saçlarınıza yayın. Bir bone kullanarak saçlarınıza bu karışımı yaklaşık 3-4 saat kadar bekletin. Süre dolduktan sonra saçlarınızı güzelce durulayabilirsiniz. Yumurta maskesi haftada 2 defa kullanıma uygundur.

Havuç Maskesi Tarifi, Nasıl Yapılır?

Saçları Doğal Yollardan Uzatan 5 Farklı Maske Tarifi

Malzemeler:

 • 1 adet yumurta
 • 2 adet havuç
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ya da badem yağı
 • 3 su bardağı su

Yapılışı:

Suyu ocağa alarak güzelce kaynatın. Daha sonra rendelediğiniz havuçları ve suyun içerisine ekleyin ve 20 dakika kadar kaynattıktan sonra üstünü kapatarak demlenmeye bırakın. Karışım kaynadıktan sonra havuç rendelerini süzün ve iyice ılınmasını bekleyin içine yumurtayı ekleyin. Karışımın sıcaklık derecesi yumurtanın pişmeyecek kadar olmalı. Ayrıca yumurtayı çırparak karışımın içerisine ekmeğin.

Nasıl uygulanır?

Havuç maskesi artık hazır. Maskeyi küçük bir şişenin içerisine adlarını ve iyice çalkalandıktan sonra saç diplerinize uygulayın. Karışımı uygularken 5 dakika kadar saç diplerinize masaj yaparak iyice saç derisinin yemesini sağlayın. Daha sonra kalan maskenin tamamını saçlarınıza yedirin. Bir bone yardımı ile saçlarınızı sararak bu şekilde yaklaşık 2 saat bekletin ve saçlarınızı her zamanki gibi önce şampuanla yıkayarak daha sonra durulayın. Haftada bir defa bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Fakat 6 hafta kullandıktan sonra maskeyi 2 hafta ara vermeniz gerekiyor.

Saç Uzatan Yağ Tarifi, Nasıl Yapılır?

Saçları Doğal Yollardan Uzatan 5 Farklı Maske Tarifi

Malzemeler:

 • 20 damla Hint yağı
 • 20 damla zeytinyağı
 • 7-8 damla susam ve badem yağı
 • 10 damla lavanta yağı

Yapılışı:

Yukarıda verilen yağların tamamını bir kabın içerisine alarak iyice karıştırın. Malzeme miktarını saçlarınızın kalınlığına ve uzunluğuna göre aynı oranda arttırabilirsiniz.

Nasıl uygulanır?

Hazırladığınız bu saç uzatan yağ tarifi saçlara köklerden başlanarak uygulanır. Saç köklerini uygularken bir yandan parmak uçlarınızla masaj yapın ve kan dolaşımını hızlandırın. Saçlarınızın tamamını yağladıktan sonra yaklaşık 4 saat kadar bu şekilde bekleyin. Haftada bir defa düzenli olarak bu yağı uygulamanız durumunda saçlarınız daha hızlı uzayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu