Saç nasıl uzar? Hızlı saç uzatma yöntemleri

Saçların uzaması, uzarken de sağlıklı kalması hemen hemen bütün kadınların sorunudur. Kimi kadının saçları bir türlü uzamak bilmezken kimisinin de saçı uzarken kırılır ve sağlıksız uzar. Peki saçları sağlıklı uzayan kadınlar bunu nasıl yapıyor? Saç nasıl uzar? Sağlıklı saç uzatma yöntemleri nelerdir? Tüm bunların cevabını makalemizde bulabilirsiniz. Saçların yıpranmasına neden olan yanlışlar Saç nasıl uzar? Saçların uzaması […]

31.07.2018 - 20:03
31.07.2018 - 23:02
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Saçların uzaması, uzarken de sağlıklı kalması hemen hemen bütün kadınların sorunudur. Kimi kadının saçları bir türlü uzamak bilmezken kimisinin de saçı uzarken kırılır ve sağlıksız uzar. Peki saçları sağlıklı uzayan kadınlar bunu nasıl yapıyor?Saç nasıl uzar? Sağlıklı saç uzatma yöntemleri nelerdir?Tüm bunların cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

Saçların yıpranmasına neden olan yanlışlar

Saç nasıl uzar?

Saçların uzaması için her şeyden önce dikkat etmemiz gereken şey beslenmemizdir. Sağlıklı beslenen kadının saçları da sağlıklı olur. Omega 3 ve C vitamini bakımından oldukça zengin olan ceviz, saçları uzatırken aynı zamanda saç tellerini de güçlendirir. Saçların temel yapı taşı kolajeni üretmeye yardımcı olan domates de saçların sağlıklı uzamasına yardımcı bir besindir.

Havuç, B vitamini açısından çok zengin bir yiyecektir ve yeni saç oluşumunda büyük faydası vardır. Aynı zamanda saç sağlığınızı da koruyarak ışıl ışıl parlamalarını sağlar. Bunun yanında C vitamini açısından zengin olan kivi saç sağlığını koruyan kilit bir besindir.

Yumurta, içerdiği yüklü proteinle saç sağlığını korumakta büyük önem taşır. Günde 1 adet haşlanmış yumurta tüketerek hem saç sağlığınızı koruyabilir hem de sağlıklı beslenme adımlarından birini tamamlayabilirsiniz.

Bezelye, içerdiği B vitamini ile saçları hızlı uzatmada birebirdir. Saç dökülmesi sorununa da çözüm olan bezelyeyi mutlaka öğünlerinizde sıkça tüketin. Her ne kadar tadını sevmeseniz de ıspanak ve brokoli de saç sağlığı için büyük katkı sağlayan besinlerdir. Saç derisine iyi gelen bu besinleri tüketerek saç sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Saçlarınızın ışıl ışıl parlaması için ise mutlaka yeşil çay tüketmeniz gerekir. Hem saçların parlaması hem de kepeklerden arınması için, saç diplerinize yeşil çay ile masaj yapın. Deniz ürünlerini de atlamak olmaz; somon içerdiği Omega 3ile hem genel vücut güzelliği hem de saç sağlığı için mucize bir besindir. Saçlarınız çabuk ve sağlıklı uzasın istiyorsanız haftada bir kere somon tüketmelisiniz.

Beslenmeden sonra gelen kurallar ise şunlardır; mutlaka saçlarınızın kırıklarını aldırın, saçlarınızı ıslakken kesinlikle taramayın, saç yapınıza ve cilt yapınıza uygun kozmetik şampuan kullanın, saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayın ve mümkün olduğunca ısıyla şekillendirmeden kaçının.

 

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Kübra 9 ay önce

Saçlarım hiç uzamıyor uzayan da uçlardan kırılıp kopuyordu şuan doğal keratin ile uzatıyorum patentli olandan kullanıyorum doğal keratin olduğuna güvenmek için şuan saçlarım hızlı ve sağlıklı şekilde uzuyor.

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim