İnce ve Sönük Saçlar Nasıl Kalınlaşır? Nasıl Hacimlenir?

İnce Telli Saçlara Veda: Saç Telleri Nasıl Kalınlaşır?

Sönük ve cansız görünen saçların nedeni saç tellerinin yapısının ince ya da sağlıksız olmasından ileri gelebilir. Saçları daha hacimli ve dolgun göstermek için size yardımcı olacak bakım uygulamaları sayesinde büyük fark yaratılabilir. Saç telleri nasıl kalınlaşır konusu yazımızın devamında..

Yazar :

1 ay önce 3 dk okuma süresi
Çok KötüKötüOrtaÇok İyiMükemmelToplam 1 Oy, Ortalama: 5,00
Loading...

Kırılgan, hassas, cansız ve sönük saçlardan sıkıldıysanız saçlarınızın tellerini daha dolgun ve kalın göstermek istiyor olabilirsiniz. Hacimli görünen ve kalın saç telleri için saçların daha sağlıklı olmasını sağlamak gerektiğini biliyoruz. Kalın telli saçlara kavuşmak yani saç telleri nasıl kalınlaşır sorusuna yanıt almak için hem doğru beslenmeye hem de özel saç bakımı kurallarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Saç tellerini kalınlaştırmak hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

saç telleri nasıl kalınlaşır

Saç Tellerini Kalınlaştırmak için Ne Yapılmalıdır?

Saç tellerini daha volümlü göstermek için öncelikle saç yapısına hasar veren her türlü uygulamadan uzak durulması gerektiği bilinmelidir. Saçların aşırı derecede ısınmasına neden olan düzleştirici ya da maşa gibi elektronik şekillendiricilerden, saç boyası gibi ağır kimyasal ürünlerden uzak durulmalı ya da kullanma zorunluluğu varsa olabildiğince seyrek kullanılmalıdır.

Nemini kaybeden saçlarda zayıflık meydana gelmektedir. Bu nedenle saçları hacimli göstermek için nem dengesini korumak oldukça önemlidir. Kaybolan ve ihtiyaç duyulan nemi sağlamak için çeşitli bakım ürünleri incelenebilir, ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken alınan şampuan ya da saç kreminin saç tipine olan uygunluğuna dikkat etmektir.

Saçlar Doğal Yöntemlerle Nasıl Kalınlaşır?

saç telleri nasıl kalınlaşır

Saçlara kaybolan nemini vermek için doğal bir ürün arıyorsanız doğal saç maskesi olarak en yaygın şekilde kullanılan zeytinyağını siz de deneyebilirsiniz. Hafta içinde 2 ya da 3 kere her biri yarım saatlik olacak şekilde uygulanan saç maskesi olan zeytinyağını, etkilerini artırmak adına 1 saat kadar da bekletebilir ve uygulama esnasında kafa derisine masaj yapabilirsiniz. Saç köklerine giden kanın artışı sayesinde saçların çok da fazla beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Saç tellerini kalınlaştırma için bir diğer nem maskesi uygulaması da yumurta ile yapılabilir. Yüksek keratin ve protein içeriğiyle zeytinyağı ile birleştirildiğinde hem besleyici hem nemlendirici etkileri görülen yumurtaya ek olarak tarçın, çemen otu, Hint yağı ve bal da kullanılabilir.

Saçlarınızı doğal yöntemlerle uzatmak için ise Saçları Uzamayanlar Buraya! Bir Haftada Saç Uzatan Havuç Maskesi Tarifi yazımıza göz atmayı unutmayın.

Saç Tellerini Kalınlaştırmak için Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kişinin beslenmesi en az saç bakımı kadar önemli olmakla birlikte, daha sağlıklı görünen saçlar için içeriden destek sağlamak dışarıdan destek sağlamak kadar önemlidir. A, B ve E vitaminin içeriği yüksek besinler tüketmek saçların vücudunuz kadar saçların da beslenmesi açısından önemlidir.

Saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için doğru ürünlerle yıkanması kadar doğru aralıklarla da yıkanması önemlidir. Saçları kalınlaştırmak için beslenmesine yol açan faydalı yağları tamamen öldürmemek adına her gün duş almak yerine saçları günaşırı yıkamak daha sağlıklı bir seçenektir.

saç telleri nasıl kalınlaşır

Her gün yaklaşık 5 dakika kadar kafa derisine parmak uçlarıyla yapılan masajlar, saçların canlanmasına ve hacimlenmesine yardımcı olur.

Tüm bu uygulamaları 2 ay kadar bir süre düzenli şekilde yaptığınız takdirde saçlardaki değişimler gözle görülür bir hal kazanacak ve sahip olduğunuz saçlar doğal yöntemlerle saç telleri kalınlaştırma uygulamaları sayesinde kimyasallara gerek kalmadan daha sağlıklı olacaktır.

Bu İçeriği Aktif Kaynak Göstermek Koşulu İle Paylaşabilirsiniz. Hiçbir İçerik Aktif URL Verilmeden Kopyalanamaz! Lütfen Dikkate Alınız.
Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Güzin 2 hafta önce

Saç tellerim çok ince ve güçsüz sürekli de diken gibi havalarda geziyor bağladığımda bile çok çabuk da yıpranıyor her işlemden çok çabuk etkileniyor saçlarımın bu durumundan çok sıkıldım ve bir sürü şey denedim doktor bir arkadaşım doğal keratin kullanmamı önerdi birlikte bulduk internetten patentli keratin varmış doğal olduğuna emin olmak için aldık iyiki de almışız saçlarım daha sağlıklı dikenler olmuyor ve saçlarım daha güçlü her işlemde saçlarım mahvolucak diye korkup vazgeçmiyorum.

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"