Saç Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır? Saç Rengine Uygun Makyaj Yapmak için Öneriler

NAVİGASYONAçık Saç Renkleri için MakyajKızıl Saç Renkleri için MakyajKahverengi Saç Renkleri için Makyaj Tercih edilen makyaj modellerinde renkleri belirlerken öncelikle hangi kritere göre hareket edilmesi gerektiği kafa karıştırıcı olabilmektedir. Giyim kombinine göre renk seçmek mümkün olduğu gibi makyaja en yakın bölge olan saçların rengine göre seçim yapmak da akıllıca olacaktır. Makyajın tende uyumlu ve güzel […]

18.07.2018 - 23:45
19.07.2018 - 19:14
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Tercih edilen makyaj modellerinde renkleri belirlerken öncelikle hangi kritere göre hareket edilmesi gerektiği kafa karıştırıcı olabilmektedir. Giyim kombinine göre renk seçmek mümkün olduğu gibi makyaja en yakın bölge olan saçların rengine göre seçim yapmak da akıllıca olacaktır. Makyajın tende uyumlu ve güzel görünmesi için cilt ve saç rengine göre seçim yapmak, herkes tarafından beğenilecek sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır. Siz de saç rengine uygun makyaj yapmak için dikkat edilmesi gerekenleri bizden öğrenebilirsiniz.

saç rengine göre makyaj

Saç Rengine Uygun Makyaj

 

Açık Saç Renkleri için Makyaj

Güzel bir makyajın püf noktaları arasında saç rengiyle uyumlu ve teni geçişli şekilde ön plana çıkaran renkleri seçmek yer alır.

Saçları açık kumral ya da sarı olan kadınların tercihi makyajda mümkün olduğunca doğallıktan yana olmalıdır. Fazla mat ve koyu renkler yüzdeki aydınlığı kapatırken daha yaşlı ve yapay bir görünüm yaratacaktır. Bu nedenle makyaj ürünleri ve renkleri tercih ederken pembe, şeftali renklerinin açık ve  parlak tonları tercih edilmelidir.

Saçlar tamamen açık renklerden oluşmuyor yani röfle ya da ombre gibi işlemlerle rengi kısmen açılıyorsa makyaj konusunda sarışınlara göre daha esnek davranmak mümkündür. Genel olarak açık ten ve saç renklerinde tercih edilmesi gereken ürünlerin başında highlighter ya da parıltılı pembe rujlar gelir. Kirpiklerde kıvırarak dikkat çekicilik yakalanabilir, göz makyajı için eyeliner yerine göz altının ve üstünün bej tonlarıyla parlatıldığı aydınlık tonlarda makyajlar tercih edilebilir.

Kızıl Saç Renkleri için Makyaj

Saçlarda kızıl tonlarına sahipseniz saçlarınıza uyumlu bir makyaj oluşturmak için şeftali tonları ve yumuşak makyaj modellerinden yana seçim yapmanız doğru olacaktır. Ruj rengine gelindiğinde daha cesur davranıp koyu alt tonu olan pembeler ya da nar çiçeğini andıran daha parlak kırmızılar tercih edilerek saç rengi ön plana çıkarılabilir.

saç rengine göre makyaj

Kızıllar için Makyaj

Göz makyajına bakıldığında işin püf noktası saçlarla ten rengi arasında geçişli bir görünüm yakalamak için renklerle oynamaktan gelmektedir. Belirgin renklerde yapılacak olan bir göz makyajı kızıl saçın yarattığı iddialı görünümü destekleyecektir. Toprak tonlarında kahveler ve mavinin pastel tonları kombinlenerek farklı görüntüler elde edilebilir.

Kahverengi Saç Renkleri için Makyaj

Çoğunluğu oluşturan kahverengi saçlı kadınlar için cilt rengi makyaj modelleri arasında seçim yaparken önemli bir referans noktası oluşturmaktadır. Bronz tene sahip kahverengi saçlı kadınlar daha parlak ve aydınlık modellerden faydalanabilirken buğday tene sahip olanlar tercihini mat ürünlerden yana kullanabilir.

saç rengine göre makyaj

Esmerler için Makyaj

Renk çeşitliliği konusunda şanslı olan bu kadınlar için kiremit rengi allıklar, buğulu göz makyajları, bordo rujlar etkileyici bir görünümün sırrı olabilir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim