Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Saç Dökülmesini Engelleyen Doğal Ve Etkili Yöntemler

Son Güncelleme:
 Saç Dökülmesini Engelleyen Doğal Ve Etkili Yöntemler

Saç dökülmesi kadın-erkek herkesin korkulu rüyası. Özellikle kış aylarında daha fazla fark edilen saç dökülmelerini önlemek için doğal ve etkili yöntemlere ihtiyacınız varsa bugün sizin için muhteşem bir içerik hazırladık. Saç dökülmesini engelleyen doğal yöntemler haberimizin devamında sizleri bekliyor. En iyi saç bakım maskesi ve ürünleri kullanılsa bile bazen bu dökülmenin önüne geçilemeyebilir.

Saç dökülmesi başta mevsim şartları olmak üzere birçok etkileme nedene bağlı olarak meydana gelebiliyor. Ama uzun süre devam eden, bir türlü durmak bilmeyen saç dökülmeleri tehlike çanlarının çalmasına da yol açabiliyor. Mevsimsel değişiklikler, stres, hormon bozuklukları, stres, saç dökülmesinin en önemli nedenleri arasında görülürken, daha sayamadığımız bir çok neden saç dökülmesine yol açabiliyor. Peki saç dökülmesi nasıl önlenir? Hayatınızda yapabileceğiniz bazı kolay değişiklikler sayesinde saç dökülmesinin önüne geçebilir özellikle doğru beslenme ile saç dökülmesini engelleyebilirsiniz. İşte istenmeyen saç dökülmelerini önleyecek bazı doğal yöntemler!

Saçlar İçin Doğru Tarak Seçimi

Saçları tararken doğru tarak kullanımı aynı zamanda yıpratmadan nazik şekilde taramak çok önemli. Bunun için de öncelikle işe doğru tarak seçimi ile başlamak gerekiyor. Saç derinize zarar vermeyen saçlarınızı kolaylıkla açmanıza yardımcı olan yumuşak taraklar tercih etmenizde fayda var.

Sağlıklı ve Doğru Beslenme

Saç dökülmelerinin en önemli nedenlerinden biri de kesinlikle yanlış beslenme. Hem genel vücut sağlığı hem de saç dökülmesini önlemek için mutlaka vitamin, protein, mineral yönünden zengin besinlerle beslenmek gerekiyor. Beslenme düzenini yoluna koyduğunuzda saç dökülmelerinin neredeyse yok olduğunu göreceksiniz.

Haftalık Bakım Yağları Kullanın

En az cilt bakımı kadar saç bakımı yapmanın da çok önemli olduğunu unutmayın. Kendinize haftalık rutin belirleyerek saç bakımı yapabilirsiniz. Özellikle saç tellerindeki protein oranının yükseltecek saç bakım yağları tercih ederseniz koparak dökülmelerin önüne geçmek çok daha kolay olacaktır. Evdeki kendi hazırlayacağınız bakım kürleri ile de saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Özellikle sarımsak ve soğan kürünün saç diplerine uygulanarak kullanılmasının saç dökülmelerini azalttığı ve saç diplerini beslediği söyleniyor.

Saçlarınıza Isıl İşlemi Uygulamayın

Kadınlar saçlarınızı şekillendirmek için saç düzleştirici adam maşa kullanmayı tercih ediyor. Ancak saçlarınızı kuruturken kullandığınız saç kurutma makinesi bile ısı nedeniyle saçlara zarar verirken bu şekilde şekillendiriciler kullanmaktan uzak durmanız da fayda var.

Stresi Hayatınızdan Çıkarın

Saç dökülmesinin en önemli nedenlerinden biri stres. Yaşadığımız zamanda stresten uzak durmak ne yazık ki imkansız gibi bir durum ama mümkün olduğu kadar stresten uzak durmaya çalışmanızda fayda var.

Dökülme Karşıtı Saç Ürünleri Tercih Edin

Saç dökülme karşıtı dermokozmetik ürünler kullanarak saç dökülme sorununun önüne geçebilirsiniz. Ancak kullandığınız ürünlerin saçınızın yapısına uygun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor bunun için de bir dermatoloğa başvurmanız da fayda var.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Kusursuz bir cilde sahip olmanızı sağlayacak ipuçları
15 10 2020 - 09:54
Yumurtlama günleri nasıl hesaplanır? Yumurtlama hesaplama
14 10 2020 - 18:09
İşyerinde şık ve bakımlı görünmenin sırları
14 10 2020 - 09:00
Kolay yağlanan saçlara çözüm önerileri
13 10 2020 - 13:19
Genç cildin sırrı: Elma kayısı maskesi
13 10 2020 - 10:18
Kusursuz bir cilt için bakım önerileri
12 10 2020 - 10:56
Yorum Yap