Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Saç dökülmesi koronavirüs belirtisi mi? Korona olunca saçlar dökülür mü?

Saç dökülmesi koronavirüs belirtisi mi? ABD'li oyuncu Alyssa Milano Seksi bir videoda koronavirüse yakalandığını ve saçlarının döküldüğünü göstermişti. Bu görüntülerin ardından birçok kişi “saç dökülmesi koronavirüs belirtisi mi” sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Profesör Doktor Mehmet Ceyhan bu soruya yanıt verdi. Peki korona olunca saçlar dökülür mü?
Eklenme:
 Saç dökülmesi koronavirüs belirtisi mi? Korona olunca saçlar dökülür mü?

ABD’li oyuncu Alyssa Milano geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoda koronavirüs nedeniyle saçlarının döküldüğünü öne sürmüştü. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Profesör Doktor Mehmet Ceyhan videonun ardından merak edilen “saç dökülmesi koronavirüs belirtisi mi” sorusuna yanıt verdi.

Saç dökülmesi koronavirüs belirtisi mi?

Mehmet Ceyhan açıklamasında gündemde olduğu için her gün yeni yeni belirtilerin yayınlandığını belirtirken, bunlara dikkatli şekilde yaklaşmak gerektiğini söyledi. Söz konusu belirtilerin öncelikle istatiksel anlamı olması gerektiğini söyleyen Ceyhan, birkaç gün önce de hıçkırık yayınlandığını dile getirdi. Bunların birçoğunun koronavirüs ile ilgili olduğunu söyleyen Ceyhan, koronavirüsün bağışıklık sisteminin anormal çalışmasına yol açtığını saç dökülmesinin önemli nedenlerinden birinin de immünolojik nedenleri olduğunu söyledi. Saç hücrelerinde de antikor gelişmesi durumunu bu şekilde belirtilerin ortaya çıkabileceğini söyleyen Ceyhan, böbreklerde, karaciğerde, deride, birçok organda fonksiyon bozuklukları çıkabildiğini dile getirdi. Saç dökülmesinin koronavirüs ile ilişkili olabileceğini ancak bunun koronavirüsün bir belirtisi olup olmadığını söylemek için mutlaka istatistik testler yapılması gerekeceğini söyleyen Ceyhan mutlaka vakaları gözlemlemek gerektiğini dile getirdi.

ABD’li oyuncu saçlarının döküldüğünü söylemişti

Hollywood’un ünlü isimlerinden Alyssa Milano geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalandığını itiraf etmiş ve bu süreç içerisinde saçlarının döküldüğünü söyleyerek takipçilerine uyarmıştı. Ünlü oyuncu elinde bir tarakla kamera karşısına geçerken saçlarını taradı sırada elinde kalan saçları göstermiş ve “Herkese merhaba. Covid-19 nedeniyle saçlarımın nasıl döküldüğünü size göstermek istedim” demişti.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
69 Firma 136 Ürünü İfşa Oldu! İşte Sahte Ürünler Listesi
12 06 2020 - 13:53
Bakan Müjdeyi Verdi! İşte Merak Edilen Covid-19 İlacı
12 06 2020 - 12:35
Elma sirkesi ve karbonatla yapılan doğal diş beyazlatma dişlere zarar veriyor
10 06 2020 - 12:03
Evde Yıkanabilir Kolay Maske Yapımı
9 06 2020 - 17:51
Dakikalar içinde sonuç veren koronavirüs antijen testine FDA onay verdi
10 05 2020 - 19:50
Koronavirüs sonrası çocuklarda hızla yayılan bu belirtiler için kırmızı alarm verildi!
27 04 2020 - 15:48
Yorum Yap