Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Saç Botoksu Nedir, Faydaları Nelerdir?

Eklenme:
 Saç Botoksu Nedir, Faydaları Nelerdir?

Saçlarınız çok fazla ısı kullanımı ya da boya nedeniyle yıprandığında, onları yeniden eski haline döndürmek için nemlendirmeniz gerekir. Saç botoksu enjekte edilmez ve yüz germe botoksu ile ilgisi yoktur. Yeniden sağlıklı saçlara sahip olmak için derinlemesine besleyici ve etkili bir yöntem olan vitamin, protein ve antioksidanlarla dolu konsantre bir nemlendiricidir. Bugün sizlere, saç botoksunun faydalarından detaylı şekilde bahsedeceğiz.

Saç bakımı da en az cilt bakımı kadar önemli. Zaman zaman yüksek ısı kullanımı ya da çevresel faktörlerden dolayı saçlar yıpranıyor ve hacimsiz görünüyor. Saçlarınızın çok fazla yıprandığını düşünüyorsanız saç botoksu yaptırarak daha nemli ve sağlıklı olmalarını sağlayabilirsiniz. Saç botoksu sadece kuaförde uzmanlar tarafından değil aynı zamanda evinizde de uygulanabilir. Saç botoksunun faydaları yazımızın devamında sizleri bekliyor…

Saç Botoksunun Faydaları Nelerdir?

Saç botoksu, çeşitli vitamin ve antioksidanların içerisinde bulunduğu bir çeşit nemlendiricidir. Kuru ve hacimsiz görünen saçlarınız için saç botoksunun faydaları şu şekildedir;

Saçınıza parlaklık verir

Saç botoksu ilgili bilmeniz gereken ilk şey, keratin ile aynı değildir. Keratin saç dalgasını değiştirir, yumuşatıcı bir işlemdir, oysa botoks saçları derinlemesine ve yoğun bir şekilde nemlendirir ve saçları değiştirmez. Bu nedenle, eğer saçlarınız doğal olarak dalgalıysa, mükemmel restore etme özellikleri saçınıza ekstra parlaklık ve daha sağlıklı bir görünüm kazandıracak olmasına rağmen, saçınız yine dalgalı olmaya devam edecektir.

Kökleri nemlendirir

Saç botoksunun faydaları arasında nemlendirici özelliklerini ana işlevi olarak vurgulayabiliriz. Genellikle değerli taşlar veya vitaminler, kolajen ve antioksidan maddelerle dolu diğer doğal maddelerle birleştirilen protein konsantrasyonu, hem dahili hem de harici olarak nemlendirmek için her bir kıl üzerinde en derin seviyelerine nüfuz eder.

[ilgiliicerik icerik_id=”38380″]

Kırılgan kılları onarmaya yardımcı olur

Diğer tedavilerin aksine, saç botoksu saçı kökünden ucuna nemlendirir. Evet, imkansız gibi görünebilir, ancak bu nem saç kurutma makinesinin aşırı kullanımı nedeniyle bölünmüş ve hasar görmüş uçlara canlılık kazandırır. En ciddi bölünmüş uçlarda bile olumlu değişiklikler gösterecektir.

Saç yenilenmesi

Saç botoksunun bir diğer önemli özelliği de saçların yenilenme kapasitesidir. Ampullerin içeriği şiddetli bir şekilde hareket ettiğinden, saç botoksu çok kırılgan saçlar veya bukleli saçları normal görünümüne mümkün olduğunca yakın alarak yeniden yapılandırdığı için kabarık saçlar için idealdir. Bu saçlarınızı yumuşak ve daha kolay taranır hale getirir.

Orta fiyat

Saç botoksu diğer uygulamalardan daha ucuzdur ve işlenen saçlar normal şampuanla yıkanmaya devam edebilir. Sodyum bazlı ürünler, krem banyoları veya diğer nemlendirme uygulamaları ile şampuanlandığında etkileri kaybolmadığından özel ürünler almaya gerek yoktur. Daha uzun süre dayanması için, tedaviden en iyi şekilde yararlanmak için saç botoksunun nasıl korunacağını bilmek önemlidir.

Hemen sonuç

Nemlendirici saç botoks ampulünü uyguladıktan sonra, kişi saçlarını dilediği gibi yıkayabilir. Uygulamadan hemen sonra etkisini gösteren ürünü iki veya üç gün boyunca saçta bırakmanıza gerek yoktur. Saç botoks uygulaması aynı günü etki eder, sonuçları görmek için günler veya birkaç seans beklemek gerekli değildir. Saçın nemlendirilmesinin ardından daha fazla parlaklık, daha az kabarma, sağlıklı uçlar ve daha fazla yönetilebilir saç görebilirsiniz.

Toksik içermez

Kimyasal madde içermediğinden saç botoksu saçta hoş bir aroma bırakır ve uygulaması kişinin sağlığı için bir risk oluşturmaz.

Ayrıca İlginizi Çekebilir: Saç Botoksu Nedir? Saç Botoksu Yaptırmanın Faydaları Ve Zararları?


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
2020 Yılının Kış Moda Makyaj Trendleri
25 12 2019 - 20:41
Kadınlarda Saç Rengi Nasıl Açılır?
10 12 2019 - 16:45
Peeling Nedir? Evde Doğal Yollarla Nasıl Peeling Yapılır?
11 11 2019 - 23:51
Kusursuz bir yüz için ihtiyacınız olan 5 cilt bakım tavsiyesi
10 09 2019 - 14:40
Küçük yöntemlerle günlük yaşantınızda uygulayabileceğiniz, sizi daha sağlıklı kılacak 4 tavsiye
3 08 2019 - 13:29
Saçlarınızı geri kazanabileceğiniz 3 etkili saç çıkarma yöntemi
1 08 2019 - 16:53
Yorum Yap