Sabah Yürüyüşü Zayıflatır mı? Sabah Yürüyüşünün 5 Faydası

NAVİGASYON1- Kalori Yakar2- Kalp ve Damar Sağlığını Korur3- Dengeli Vücut Kompozisyonu Sağlar4- Metabolizmayı Artırır5- Güçlü Ve Dirençli Kaslara Sahip Olursunuz Her gün sabah yürüyüşü yapmayı planlıyor fakat bir türlü uygulamıyorsanız bu yazımız tam sizi harekete geçirmeye yönelik. Sabah yürüyüşünün istenmeyen kiloları vermeye, formda ve sağlıklı kalmaya ne kadar faydalı olduğunu öğrenmek ister misiniz? Bu sorulara […]

04.03.2019 - 17:54
04.03.2019 - 17:54
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Her gün sabah yürüyüşü yapmayı planlıyor fakat bir türlü uygulamıyorsanız bu yazımız tam sizi harekete geçirmeye yönelik. Sabah yürüyüşünün istenmeyen kiloları vermeye, formda ve sağlıklı kalmaya ne kadar faydalı olduğunu öğrenmek ister misiniz? Bu sorulara olumlu cevap verdiyseniz, formda olmak ve sağlıklı bir yaşamın tadını çıkarmak için sabah yürüyüşünü düzenli rutininiz haline getirmelisiniz. Düzenli sabah yürüyüşünün, herhangi bir donanıma ihtiyaç duymayan en faydalı aerobik egzersizlerden biri olduğu bilinmektedir. Sabahları tempolu yürüyüş, sağlıklı kalmak ve fazla kilolardan kurtulmak için en çok tavsiye edilen spor türüdür.

Sabah Yürüyüşlerinin 5 Faydası:

1- Kalori Yakar

Günümüzde hepimizin karşı karşıya kaldığı, zorlu görevlerden biri formda kalmak için yeterli kalori yakmak. Yürüme, kalp atış hızınızı artırmaya yardımcı olduğu için en iyi kardiyovasküler egzersizlerden biri olarak bilinir. Günlük yürüyüş yaparken kalp atış hızınız artar ve bu da kalorileri kolayca yakar. Böylece, önemli ağırlıklardan kurtulmanıza yardımcı olur. Her sabah temiz bir parkta yürüyüşe çıkın. Daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacağından, yürüme yoğunluğunuzu artırın veya yokuş yukarı yürümeyi deneyin.

2- Kalp ve Damar Sağlığını Korur

Sabah yürüyüşü düşük yoğunluklu bir aerobik egzersiz olsa da, her gün hızlı yürüyüşe çıkarsanız, fazla yağları yakmanıza ve vücudunuzdaki istenmeyen yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur. Sabah yürüyüşüne uzun süre devam etmek yağ yakmak, kilo vermek ve vücudunuzu geliştirmek için çok faydalıdır. Ek olarak, sabah kahvaltısına başlamadan önce sabah yürüyüşü yapmak belinizin etrafındaki yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur ve atardamarların tıkanmasıyla kalp sorunlarına neden olan kolesterolü en aza indirir.

3- Dengeli Vücut Kompozisyonu Sağlar

Sabah yürüyüşü zayıflatır mı? Düzenli sabah yürüyüşü, kilo kaybına yardımcı olan ideal, dengeli bir vücut kompozisyonuna sahip olmanıza yardımcı olur. Yürüyerek sadece kalori yakmakla kalmaz, aynı zamanda sağlıklı kaslar geliştirirsiniz. Sadece sağlıklı yiyecekler tüketmeye özen gösterin. Bir hafta içinde üç kez 30 dakika yürürseniz, bir yılda 18 kilo verebilirsiniz. Kilo kaybının yanı sıra, günlük sabah yürüyüşü de kolesterol seviyenizi düşürür ve kardiyovasküler gücünüzü artırmanıza yardımcı olur. Sağlıklı kilonuzu koruduğunuz için, tüm kalp problemlerini uzak tutmaya da yardımcı olur.

4- Metabolizmayı Artırır

Her gün sabah yürüyüşüne çıkmak, sadece metabolizmanızı hızlandırmaz, aynı zamanda arttırır. Böylece, sabah yürüyüşü metabolizma arttırıcı olarak işlev görür. Her gün daha fazla miktarda kalori yakması nedeniyle artan metabolizma, aşırı kilolardan kurtulmak için çok önemlidir. Sabah hızlı yürüdüğünüzde, vücudunuzun enerjiye olan talebi metabolizmanızı artıracak ve kilo kaybını sağlayacaktır.

5- Güçlü Ve Dirençli Kaslara Sahip Olursunuz

Son olarak sabah tempolu yürüyüş veya yokuş yukarı yürüyüşe çıkmak bir tür etkili direnç egzersizidir. Düzenli olarak uygularsanız, bacaklarınız, sırt kaslarınız, hamstringleriniz, omuz kaslarınız, baldırlarınız ilerlemek için normalden daha fazla çalışır. Sonuç olarak bedeninizi güçlendirir, kaslarınızı geliştirir ve kalorileri daha yüksek oranda yakarak kolayca kilo vermenize yardımcı olur. Sadece sabahları hareketli yürüyüşe çıkıp tüm bu sağlık faydalarını vücudunuza sağlayabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim