Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu’ndan S-400 Çıkışı: Türkiye’nin Kararlı Tavır Sergilemesini Doğru Buluyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 zirvesi sonrası yaptığı açıklamada S-400 işinin bittiğini ve yaptırımın söz konusu olmadığını söylemişti. Bir süredir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile arası açık olan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu S-400 konusunda Türkiye’nin tutumunu doğru bulduklarını söyledi.

29.06.2019 - 22:01
30.06.2019 - 0:18
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Saadet Partisi genel başkanı Temel Karamollaoğlu Sputnik’e D-8 Ekonomi Örgütü’nün 22. yıl dönümü toplantısının ardından önemli açıklamalar yaptı. ABD ve Türkiye arasında yaşanan S-400 krizini değerlendiren Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin kendi güvenliği için bu konudaki tutumunu doğru bulduklarını belirterek, bu sistemin Türkiye’nin savunma politikasını tamamı ile değiştireceğini dile getirdi.

S-400’lerin Alınmasını Destekliyoruz

Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemlerini almasını desteklediklerini belirten Karamollaoğlu, baştan beri Türkiye’nin kendi güvenliği için bugünkü şartlarda S-400’ler konusunda kararlı bir tavır sergilemesini doğru bulduklarını söyledi. Türkiye’nin güvenliğinin sadece S-400’lerden ibaret olmadığını ve daha geniş çapta ele alınması gerektiğini belirten Karamollaoğlu, Ortadoğu’da şu an yeni şekillenme girişimleri olduğunu “Yüzyılın Anlaşması” gibi bazı fikirlerin ortaya atıldığını söyledi. Suriye konusunda da herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirten Karamollaoğlu, Türkiye’nin bölgesel şartları dikkate alınarak burada haritanın değişmesi gerektiğini savundu.

Türkiye’nin Savunma Sistemini Bütünüyle Değiştirecek

S-400’lerin Türkiye’nin savunma sistemini bütünüyle değiştireceğini belirten Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Türkiye’ye karşı NATO silahları ile uyuşmayan NATO ya da NATO ile irtibatı olan ülkelerden herhangi biriyle temas halinde olan bir ülkeden bir tecavüz olması durumunda kendisini savunma imkanı veren bir sistem olduğunu ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim