Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: Ak Parti’den Kopuşlar Başladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul'da 23 Haziran'da yapılan seçimlerde büyük hezimet yaşayan AK Parti'den kopuşlar olduğunu iddia etti. Temel Karamollaoğlu, aynı zamanda Ak Partiden ayrılanların bir arayış içerisinde olduğunu da ifade etti.

26.06.2019 - 22:23
27.06.2019 - 12:22
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı bir canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. 23 Haziran’da yapılan İstanbul seçimlerinin ardından alınan mağlubiyet nedeniyle AK Parti’de kopuşların başladığını iddia eden Karamollaoğlu, artık AK Parti’nin içerisinde büyük bir kesimi bu işin böyle gitmeyeceğini söylediğini öne sürdü. AK Parti’den kopuşların başladığını ve partiden ayrılmak isteyenlerin arayış içerisinde olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, kendisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu işi devam ettirme ihtimalini görmediğini söyledi. Bundan sonra AK Parti’nin içindeki problemleri çözebilecekleri yönünde bir görüşünün olmadığını belirten Karamollaoğlu, AK Parti’den ayrılan büyük bir kesimin kendilerine geleceğini ve buna samimi olarak inandığını, her şeyin zamanını beklediğini söyledi.

Ak Parti’de Çözülmeler Başladı

Temel Karamollaoğlu açıklamasının devamında AK Parti’nin içinde çözülmelerin başladığını belirterek, 23 Haziran’da yapılan İstanbul seçimlerinde bunun tescillendiğini dile getirdi. Böyle durumlarda önce seçmenin çözüldüğünü ardından da seçilenlerin çözülmeye başladığını belirten Karamollaoğlu, AK Parti’nin özellikle İstanbul gibi bir yerde gücünü kaybetmesi ile birlikte siyasilerin yeni bir arayış içerisine gireceğini ve bunun da her şey olduğunu ifade etti. Parti içinde bazı menfaatlerle bağlı tutulanların hemen kopmayacağını belirten Temel Karamollaoğlu, ama aradan belli bir zaman geçtikten sonra menfaatin devam etmeyeceğini anladıklarında mecburen kopacaklarını iddia etti. Başkanlık sistemi hakkında da açıklamalar yapan Karamollaoğlu, bugünkü sistem değişmeden Türkiye’ye huzurun gelmeyeceğini ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim