Rusya’nın teklifi ABD’yi iyice çıldırtacak: Türkiye isterse Su-35 vermeye hazırız

Rus devlet şirketi Rostec'in genel direktörü Sergey Çemezov, Türkiye ve ABD arasında yaşanan gerilimin ardından bir açıklama yaparak, Türkiye'nin istemesi durumunda Su-35 sevkiyatını gündeme almaya hazır olduklarını söyledi.

18.07.2019 - 14:42
18.07.2019 - 14:54
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Rostec CEO’su Çemezov, Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı S-400 hava savunma sisteminin ardından ABD ile yaşanan kriz nedeniyle F-35 programından çıkarılmasın hatırlatarak, Türkiye’nin istemesi durumunda Su-35 savaş uçakları sevk etmek için çalışmalara başlamaya hazır olduklarını duyurdu.

Türkiye isterse hazırız

Sergey Çemezov, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Türkiye’nin talepte bulunması halinde Su-35 sevkiyatını gündeme almaya hazır olduklarını söyledi. Çemezov bu açıklamayı Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi satın almasından dolayı F-35 savaş jeti programına katılımının Pentagon tarafından askıya alınmasının hemen ardından yaptı.

Su-35 Savaş uçağı özellikleri

Sukhoi Tasarım Bürosu tarafından tasarlanan Su-35 savaş uçağı 4++ nesil süper-manevra kabiliyetli çok amaçlı avcı jet. T-10S platformunun derin modernizasyonu olan bu uçak, 4++ nesli sayesinde toplam özelliklerine avcı uçağının azami derecede 5. nesil uçaklara yakınlaştırdığını gösteriyor.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim