Rusya’dan NATO ve Avrupa ülkelerine savaş

Alman Bild gazetesi tarafından ortaya atılan iddiada Eylül ayında gerçekleştirilen 100 bin askerlik tatbikat çerçevesinde NATO ve Avrupa ülkelerine karşı Rusya'nın savaş hazırlığı yaptığı belirtildi.

20.12.2017 - 23:28
21.12.2017 - 0:25
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Alman gazetesinden büyük bir iddia ortaya atıldı. Alman Bild gazetesi tarafından ortaya atılan iddiada Eylül ayında gerçekleştirilen 100 bin askerlik tatbikat çerçevesinde NATO ve Avrupa ülkelerine karşı saldırı planlandığı ifade edildi.

Rusya tarafından Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilen “Sapad 2017” tatbikatı sayesinde terörle mücadelenin yanı sıra NATO ve Avrupa’ya karşı saldırı planı yapıldığı iddiaları dünya gündemine bomba gibi düştü. Gazetede ayrıca Batılı istihbarat kaynakları da bu haberi doğrularken Rusya’nın 100 bin askerle düzenlediği tatbikat ile “teröre karşı mücadele” adının geçtiği ancak gerçeğin çok başka planlara geve olduğu belirtildi.

Rusya’da Savaş Hazırlığı

Tatbikat senaryosunda 1-2 gün içersinde Baltık ülkelerinin alınmasının hedeflendiği ve hemen ardından da tatbikattaki simülasyona göre NATO üyesi Batı Avrupa ülkeleri ve özellikle Almanya, Hollanda, Polonya, Norveç, Finlandiya ve İsveç’e yıldırım harekatı düzenlenmesinin yattığı ifade edildi.

Rusya tarafından 4 yılda bir düzenlenen Sapad (Batı) tatbikatı ile savunma ve anti terör amaçlı planlar yapıldığı ve bunun tam olarak doğru olmadığı da lanse edildi. Gazetede Rus ordusunun savaş planlarının yanı sıra NATO’nun askeri karşılık vermesini de önleyecek hedefler doğrultusunda tatbikat çerçevesinde Alman ve Hollanda donanmalarına ait tesislerde kuzeyden yapılacak hava saldırıları ile vurulma anının olduğu da ifade ediliyor. Bazı istihbarat yetkilileri ise Rusya’nın savaş durumunda İsveç ve Finlandiya’nın tarafsız kalmayacaklarını da söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim